Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Temmuz 2018

OneDrive Hesabı Açmak

OneDrive Hesabı Açmak

Dünya çapında en çok kullanıcısı olan depolama sistemlerinde biride OneDrive’dır. Microsoft’un kullanıcılarına sunduğu OneDrive bir depolama hizmetidir. Çevrimiçi depolama sistemlerinin kullanıcıları çoğaldığı gibi çevrimiçi depolama alanları da çoğaldı. En iyisi için bir sürü seçenek vardır. Resim, video, iş belgeleriniz veya kaybolmasını istemediğiniz herhangi bir belge evrak vs. Bilgisayarda işlem görebilecek bir dosyayı bu uygulamaya atarak saklayabilmektesiniz. Bu OneDrive dosyasında attığınız bilgileri depolamanız mümkündür.

OneDrive Nasıl Çalışır?

OneDrive uygulaması Microsoft tarafından bizlere ulaştırılan bir uygulamadır. Bu uygulama internet erişiminin olduğu her alanda kullanılabilmektedir. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan istediğiniz belge, fotoğraf ve videoları orada saklayabilmeniz mümkündür. Bilgilerinizin depolanmasını sağlayarak bir ihtiyacınızı gidermeyi başarmıştır. Aynı zamanda buradan dosya paylaşımda mümkün olmaktadır. İstediğiniz bir kişiyle ortak dosya açarak ortak bir şeyler atabilmektesiniz.

OneDrive Klasörü Nedir?

OneDrive klasörü sizin saklamak istediğiniz belge, evrak, fotoğraf vs. internet alanında her daim bulabileceğiniz bir sistemdir. İnternet olduğu sürece OneDrive hesabı girerek bütün yüklü olan dosyalarınızı görebilir ve başka bir cihaza aktarabilirsiniz. OneDrive 2Gb’a kadar bir dosya desteklemektedir. Yani atılmak istenen dosya 2Gb’ı geçmemesi gereklidir. Tek tek 1 GB şeklinde dosyalar atabilirsiniz. Yeni yükleyeceğiniz tek bir dosyanı boyutu en fazla 2 Gb olması gereklidir. Bu özellikte birçok bu konuda ki hizmetlerde yer almaz. OneDrive klasörünü istediğiniz yerde kurarak ve fiziki olarak yanınızda taşımadığınız belgelerin dökümünü oraya atarak sürekli taşımanızı sağlayan bir uygulamadır. Özellikle bu konuda belgelere ulaşmak ve yanında taşımak istemeyen kişilerin, iş açısında kullanan kişilerin iş gördüğü bu bulut hizmeti ülkemizde de başarı sağlamaktadır. Kullanan sayısı gün gittikçe çoğalmaktadır.

HABERİN DEVAMI

OneDrive Programını Yüklemeden Kullanmak

İster bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz. İsterseniz bir tarayıcı üzerinden giriş yaparak kullanabilirsiniz. Bilgisayara kurulması şart olmayan bir uygulama olmakla beraber her yerde kolayca kullanılması da sağlanmaktadır. Bunu görebilirsiniz. OneDrive hesabı Hotmail yani mail adresinizle bağlıdır. Mail adresinize giriş yaparak Live.com üzerinden OneDrive hesabı dosyalarına giriş yapabilmeniz mümkündür.

Eşitlemek İstemediğiniz Klasörler

OneDrive, diğer bulut uygulamalarından daha farklı olarak bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bu özellikse her dosyayı internetle paylaşmama yani sadece özel olması şansıdır. Bu özellikle birlikte OneDrive içinde oluşturduğumuz bazı klasörleri kendimize özel yapabilmektesiniz. Bu durumda dosyaları sadece bilgisayarda kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

OneDrive Kullanıcı Hesabı Açmak

Birden çok OneDrive hesabı açarak kullanabilmektesiniz. Bunun içinse birden fazla mail adresiniz olması gereklidir. Çünkü mail adresinizle ilişkili bir bulut uygulamasıdır. Farklı farklı mail adreslerinizle birlikte OneDrive kullanma imkânınız olacaktır. Ancak bu durumda aynı dosyaları farklı hesaplarda aynı anda kullanırken sıkıntı yaşarsınız. Bu durum dosyaları aynı anda kullanmanıza engel olur. Bunun nedeni OneDrive başka hesaba geçtiğinde onu da eşitlemeye çalışacaktır, bu durumda dosyalar karışabilir.

OneDrive Kullanmalı Mıyım?

Gayet hızlı olan OneDrive böyle bir konuda ihtiyacınız durumda başvurulacak yollardan en iyisidir. Bulut depolama sistemi konusunda gözle görülür başarısı ve 15 GB’lık ücretsiz verdiği alanla kullanımınız için gereken koşulları oluşturmuş diyebiliriz.

OneDrive Ücretli Mi?

OneDrive, kullanıcılarına 15 Gb’lık ücretsiz alan vermektedir. Bu alan sizin için yeterli olmuyor ise paketlerine bakarak ücret ödeyerek alanınızı genişletmeniz mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz