Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Temmuz 2018

Facebook Fotoğraflarınızı Siliyor

Facebook Fotoğraflarınızı Siliyor

Günümüzde instagram, twitter, snapchat gibi birçok yeni sosyal medya aracı bulunmaktadır. Ancak facebook tüm sosyal medya araçlarının içinde en eski olan sosyal medya aracıdır. Facebook’un uzun yıllardır hayatımızda olmasından kaynaklı olarak da facebook da zaman zaman kendimize yeni hesaplar açtık, zaman zaman şifrelerimizi kaybettik ya da hesaplarımız çalındı, hesaplarımız kullanılmaz hale geldi. Yani çok uzun yıllar önce yüklenilen fotoğrafların dahi facebook da yeri bulunuyordu. Bazı hesaplar hiç kullanılmamaktadır. Ancak içinde var olan fotoğraflar hala da durmaktadır. Tüm bunlar üzerine facebook kullanılmayan hesaplarda fotoğrafları silme kararı aldı.

Facebook 2012 yılında kendisine senkronize etme uygulamasını getirmişti. Bu özellik sayesinde kullanıcılar profil fotoğraflarını gizleyebiliyorlardı. Daha sonra ise facebook kullanıcılara eski fotoğraflarını yeniden yüklemeleri ile ilgili bildirimde bulunmuştu. Kendisine bildirim gönderilen ancak kendisinin geri bildirim göndermeyen kişilerin hesaplarında ki fotoğrafların silinme kararı alındı.

HABERİN DEVAMI

facebook-fotograf-siliniyor

Facebook kullanıcılara eski fotoğraflarını tekrar paylaşabilmeleri için anlar özelliğini sunmuştu. Anlar özelliğine göre geçen sene bugün de hangi fotoğrafı paylaştığınız görünmekteydi. Ve siz bu fotoğrafı yeniden geçmişte bugün olarak paylaşabiliyordunuz. Anlar özelliğini kullanan kişilerin de facebooktan fotoğrafları silinmeyecek. Ancak facebook’a geri bildirim göndermeyen, anlar özelliğini kullanmayan hesaplardan eski fotoğraflar facebook tarafından en geç 7 Temmuz 2016 tarihine kadar silinecek. Yapılan bu uygulama genel olarak kullanıcıların işine yarayacak bir uygulamayı oluşturmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz