Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Wolfteam Kasma Sorunu ve Çözümü

Wolfteam Kasma Sorunu ve Çözümü

Wolfteam Kasma sorunu yaşayanlar için bir çok siteden en kısa özetleri ve nasıl çözülebileceği hakkında bir yazı oluşturduk. İşte Wolfteam kasma ve takılma sorunlarını kökten çözmenize yarayacak işlemler ve nasıl yapıldığı hakkında yazılar:

Şimdi, öncelikle uyarıları yapayım. Aşağıda verilecek adımlar başkaları tarafından yazılmış olup, herhangi bir işlemi yapmadan önce bundan sizin sorumlu olduğunuzu belirtmek istiyorum.

Wolfteam oyunu kasıyorsa başlıca sebepleri virüs ve güncel olmayan driverlar olabilir. iobit Driver Booster adlı programı indirip sisteminizi güncelledikten sonra ve virüs taraması yaptıktan sonra oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Zaten aşağıda da bunlar söylenmektedir.

MMORPG Yazdı:

Evet Arkadaşlar Her Oyun Gibi Wolf Team Oyunuda Bir Sisteme Göre Doğru Düzgün Çalışır.

Sistem Yetmiyor Diyerek Kasayı Yumruklamakdansa Burayı Bir Okuyun.

Arkadaşlar.Şayet Bilgisayarınızın Performansı İyi İse Ve Oyunlarda Kasyorsa Şunları Deneyiniz.

Benim 256 Ekran Kartı İle Oynayamadığım Oyun Yok Sebeplerini İzah ediyorum.

Öncelikle;

En Aktüel ”DirectX” Programının Bilgisayarınızda kurulu Olduğuna Emin Olunuz.

Bunun İçin: Denetim Masası ► Program İlave et/Kaldır Bölümünde Proglamları Okuyarak DirectX İ Bulunuz Ve Kaç Olduğu Yanından Yazar.

En Aktüel Sürümü Almak İçin[BEDAVADIR]:Google’ye DirectX 12 Yazınız Ve İndiriniz.

BU SÜRÜM FİNALDİR.PİYASAYA KESİNLİKLE YENİ BİR İSİMDE BAŞKA PROGRAMLAR ÇIKAR.DEVAMLI İZLEYİNİZ.

ŞAYET BUNLAR SİZDE MEVCUT İSE ŞUNLARA BAKIN ;

ARKADAŞLAR Microsoft Herzaman Yeni DRİVER Aktüellemeleri Koymakta.Ne Aktüellemesi Diyeceksiniz.Hemen Anlatayım.

Ekran Kartı Aktüellemesi

En Aktüel Sürümü Şu Şekillerle Kazanabilirsiniz.[BEDAVADIR]

Arkadaşlar 2 Yol Vardır İlk Önce Zoru İzah edeyim.

Bilgisayara Rastgele Bir Sistem Olarak Format Attığınızda En Aktüel Ses,Ekran Kartı… V.S. Aktüellemeleri İle Kurar.Bu Yol Zordur Ve Çok Vakit Alır.Ve Bunun Üzerine Yüklü Dosyalar Gider.

Fakat Sade 10-30 Dakikanızı Alıcak Bir Yol Var.

Bilgisayarda Çevrim İçi Olarak Parasız[HER VAKİT] Olarak Bilgisayarınıza Yükleye bilirsiniz

SIRASIYLA ŞUNLARI TAKİP EDİN ;

►DENETİM MASASINA GİRİNİZ.

►YUKARIDA ”ARA” YAZAN BÖLÜME ‘ALET YÖNETİCİSİ’ YAZINIZ.

►ÇIKAN ARAMA NETİCELERİNDE İLK YERE GİRİN VE AÇILAN GÖRÜNTÜ BAĞLAŞTIRICISI SEKMESİNE TIKLAYINIZ.

►SEKMEYE TIKLAYINCA ALTINDA BİLGİSAYARINIZIN EKRAN KARTI İSMİNİ VE YÜKLÜ OLAN [SÖZGELİŞİ NDİVA] SÜRÜCÜNÜN İSMİ İLE YAZAR.[ŞAYET HARİCİ EKRAN KARTIN VARSA ÜSTTE OLANI SEÇİNİZ]

►ONADA ÇİFT TIKLAYINIZ VE AÇILAN SAYFADAKİ YUKARIDA BULUNAN SEKMELERDEN ”SÜRÜCÜ” DİYE YAZANI SEÇİNİZ.

►ALTTA SÜRÜCÜ AKTÜELLEŞTİR YAZAR.

►ONA TIKLAYINIZ

►VASATİ 15 DAKİKA SÜRÜCEK OLAN AKTÜELLEME YÜKLEMESİ BİTİNCE BİLGİSAYARINIZA RESET ATINIZ.

°SON OLARAK ŞAYET 3D FELAN SİYAH EKRANDA YAZI YAZARSA ALDIRIŞ ETMEYİN.BİLGİSAYARI AÇIP KAPADIKÇA GİDER.DEVAM EDERSE [2-3 KAPATIP AÇMADA GÜN AŞIRI FAKAT] BİLGİSAYARINIZDA YÜKLÜ OLAN DİRECTX PROGRAMINI KALDIRIP YİNE KURUN.MESELE TAM MANASI İLE KALKSIN..

AYRI OLARAK ALET YÖNETİCİSİ BÖLÜMÜNDE SES İŞLEMCİ MONİTÖR GİBİ SEKMELERDE AKTÜELLEMEK İSTEDİKLERİNİZİDE AYNI ŞEKİLDE AKTÜELLEYEBİLİRSİNİZ.

BEN BİZZAT SES VE GÖRÜNTÜ BAĞLAŞTICISI HARİÇ DİĞERLERİNE DOKUNMAMANIZI TAVSİYE EDERİM ZİRA DİĞERLERİ ÇOĞUNLUKLA YENİ İŞLETİM SİSTEMLERİ İLE AKTÜELLENİR.

wolfteam-ates-ve-barut

Techoyun Yazdı:

Wolfteam sistem gereksinimleri itibariyle bilgisayarı çok zorlayacak isteklerde bulunmayan, kolay ve mütevazi şekilde dizayn edilmiş bir oyun. Çıkış tarihi olarak uzun seneleri geride bırakmış olması da grafik ve işlemci ile ilgili oyuncuların daha rahat davranmasını sağlıyor zira günümüz ekran kartı ve işlemcileri Wolfteam’in isteklerinin çok üzerinden olduğundan oyun meselesizce yüksek performansta çalışıyor. Vaziyet böyle olduğu halde sık sık oyuncu azalarımızdan “wolfteam çok Kasyor”, “wolfteam Kasıyor ne yapmalıyım” gibi sualler alıyoruz. Bizler de, hem bu suallere yanıt olarak Wolfteam konusunda yaşanan Kasma meselelerini çözmek, hem de diğer bütün oyunlardan alınan performansı arttırmak hesabına bu yazıyı yayınlamaya karar verdik. Evvela bilgisayar performansını arttırmaya yönelik temel şeyleri ele alarak başlayacağız. Hemen peşinden Wolfteam’e özel yapılandırmalar yapacağız. Bilgisayar performansını arttırmaya yönelik temel yapılandırmalar size hem Wolfteam, hem de Wolfteam dışında çok fayda sağlayacaktır.

Ekran Kartı Sürücünüzü Her zaman Aktüel Tutun

Ekran kartı sürücünüz bilgisayarın oyun performansı hesabına olmazsa olmaz bir şeydir. Ekran kartı sürücünüzü aktüel tutmanız, bu ekran kartıyla geçmişte oyun ve diğer konularda yaşanmış bütün performans hatalarının düzeltilmiş sürümüne sahip olduğunuz mananına gelir. Ayrı olarak, yeni sürüm bir ekran kartı, tertemiz özellikler demektir ve ekran kartı firmaları sürücülerine, yayınladıkları her yeni sürümde performansı arttırıcı yeni özellikler ilave etmektedirler.

DirectX Sürümünü Kontrol Edin

Oyununuzun sistem gereksinimlerini öğrendikten sonra, istenilen DirectX sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol edin. Bilgisayarınızın hangi oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını buradaki aracı kullanarak öğrenebilirsiniz.

Performans Arttırıcı Yazılımları Deneyin

Unutmayın ki dünya üzerinde oyunlarda performans meselesi yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Hem de yüksek performans alan oyuncular dahi daha da yüksek performans için yeni arayışlara giriyorlar. Performans arttırıcı yazılımlar bu konuda büyük bir yardımcı etkene dönüşüyor. En çok bilinen oyun performans arttırıcı program olan Game Booster oyunlardan çok daha iyi FPS değerleri almanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayarınızda arka tasarıda çalışan gereksiz uygulamaları oyun başladığı anda sonlandıran bu program, performansı arttırdığı gibi, MS değerini de düşürerek lag meselesi hayata ihtimalinizi de azaltacaktır.

Wolfteam Grafik Ayarları

 

Karşınızda Wolfteam’in grafik ayarları penceresi. Bütün görüntü ayarlarını yapabileceğiniz bu pencere ile Wolfteam oyunlarında yaşadığınız kasma ve donma meselelerine kısmi analiz eder bulabilirsiniz. Şimdi ayarlara şöyle bir göz atalım. Çözünürlük, değeri düştükçe, oyundan alacağınız performans da yükselecektir. Düşük çözünürlükler pek göze hitap etmese de performansa verdiği katkı ile kabullenilebilir vaziyetlere gelebilir. Şayet yüksek miktarda kasma ve donma meselesi ile karşı karşıya kalıyorsanız. Çözünürlük değerinizi basamak basamak düşürerek test edin. Mesele bir türlü çözülmüyorsa 800×600 çözünürlük ile oyunu oynayabilirsiniz. Oyunda görüş alanınızı düşürebilecek olan bu çözünürlük miktarı kasma meselelerinize büyük miktarda çözüm getirebilir.

HABERİN DEVAMI

Grafik Tesiri, oyunda bulunan bütün görsel özelliğin kalitesini ayarlar. Düşünebileceğiniz gibi yüksek grafik tesiri, bilgisayarın donanımına göre daha düşük performans verecektir. Grafik tesiri ayarınızı da sırasıyla orta ve düşük olarak kısarak oyunda yaşadığınız wolfteam kasma meselelerine çözüm getirebilirsiniz.

Kamera hızı ayarı, oyun performansından çok sizin performansınıza tesir edebilecek bir ayar olduğundan onu sabit olarak tutmanızı öneriyoruz. Parlaklık değerini Kullanma şeklide işaretleyerek, performansınızda yüksek bazda bir artış sağlayabilirsiniz. Kan izi, oyunda performansınızı düşürebilecek bir başka değer. Kan izlerini devre dışı bırakarak, kasma meselenine ufak bir etki getirebileceğiniz gibi, oyunda rakibinize konsantre olmanızı arttıracak sizin şahsi performansınızı da arttıracaktır.

Animasyon ve Gölgeleri dolaysız olarak kapatmanızı öneriyoruz. Bilhassa gölgeler bir oyunda kasma meselesi ve diğer donma meselelerini yaşatacak en ehemmiyetli etken olarak bilinir. Oyunda gölgelerin kapanması performansa çok büyük bir katkı sağlayacak. Belki de meselelerinizi kökten çözecektir.

Joygame-Wolfteam-Ates-ve-Barut-PC-Oyunlari-Rotator

Hilebox Yazdı:

Wolfteam kasma meselesi ve çözümü. Wolfteam Windows XP ve Windows 7 kasma meselelerine çözüm yolları anlatılıyor…

Merhaba arkadaşlar, bugün Wolfteam kasma ile ilgili sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Kasma meseleleri genelde antivirüs programlarından kaynaklanmaktadır. Bilgisayarda Wolfteam oynarken başka bir program daha açıksa, mesela internet Explorer veyahut Mozilla gibi, bunlar bilgisayarın işlemcisini yükseltirler. Oyuna girerken virüs savunmamızı kapatmamızda mahzur olmaz. Neticede o an yalnızca oyun oynayacağız ve rastgele bir siteye girmeyeceğiz veyahut dosya indirmeyeceğiz.

Bilgisayarımızın sistem gereksinimleri de ehemmiyetlidir. Wolfteam oyunu için en düşük sistem gereksinimleri şu şekildedir;

İşletim Sistemi; Windows 2000 (Zati devrimizde Windows Xp altında kullanan pek yok)
İşlemci; Pentium 1.4 Ghz ve üstü.
Ram; 1024 ve üzeri.
Ekran Kartı; Geforce 5700 ve eşiti kartlar. Üstüde olabilir tabii.
Harddisk; 1 Gigabyte
DirectX; Directx 9.0c ve üzeri

Yukarıda verdiğimiz pc özellikleri aslında herkeste vardır. Ancak bu en düşük gereksinimdir. Joygame resmi sitesinde verilen bu gereksinimler bence biraz daha önceki kalmış. Neticede bu oyun devamlı aktüellenen bir oyun ve grafiklerinde yenilemeler yapılıyor. Siz kasmadan oynamak istiyorum diyorsanız 200 TL ve üzerinde bir ekran kartı ve en az 2 gigabyte ram takın cildim. Pentium 1.4 Ghz nedir ya, sanki böyle bir işlemci yaşıyor şu an (:

Bilgisayarınızı Hızlandırın
Gereksiz Programları Silmekten Başlayın; Şayet uzun vakittir bilgisayarınıza format atmadıysanız, yüklediğiniz her oyun ya da her program bilgisayarınızın yavaşlamasına kapı aralayabilir. İnternette girdiğiniz siteler dahi başlı başına bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Tüm bunları önlemek için bilgisayarınıza yüklediğiniz programları ya da oyunları temizlemeye başlayın. Tabii kullanmadıklarınızı. Silme işlemini yaparken Revo Uninstaller Pro isimli programı kullanın. Program İlave et / Kaldır bölümünden sildiğiniz programlar tamamiyle silinmez. Bu programlar kayıt defterinde ya da belgelerim klasöründe eski dosyalarını ve çöplerini meblağlar. Revo Uninstaller Pro isimli program geride hiçbir çerez bırakmadan tüm her şeyi komple tarar ve siler.

Advanced System Care; Bu program bilgisayarınızda kullanılmayan dosyaları, bozuk dosyaları ve bilgisayarınızı yavaşlatan tüm gereksiz dosyaları siler ve bilgisayarınız ehemmiyetli ölçüde hızlanır.

Ayrı olarak CCleaner programını kullanarak da bilgisayarınızı hızlandırabilir ve kasma meselelerine çözüm üretebilirsiniz.

Bilgisayarınız Virüs Olabilir Mi?
Bilgisayarınızda herhangi bir virüs ya da trojan olabilir. Temizlemek için Kaspersky ya da Smart Security önerebilirim. Bilgisayarınızı tamamen taratın ve virüsleri sildikten sonra restart atın. Bilgisayarınızın hızlandığını göreceksiniz.

Bilgisayarınızın işlemcisini herhangi bir program ya da Bitcoin gibi virüsler yükseltiyor olabilir. Ctrl+Alt+Del yaparak işlemci CPU bölümünden %kaç işlemci harcadığınıza göz atın. Şayet %10 gibi bir değerle bilgisayarınızın işlemcisini sömüren bir program varsa ondan hemen kurtulun. Örneğin geçen benim bilgisayarıma “bitcoin virüsü” bulaşmış ve işlemciyi %90 kullanıyordu. Bu vaziyette bilgisayar perte çıkıyor ve hiçbir işlem yapamıyor.

Dns Ayarları ile Çözüm
Bazen kullanmış olduğunuz DNS ayarları oyunda lag olmasına veyahut yavaşlamaya neden olabiliyor. Sizlere teklifim Yandex Dns kullanmanız. Oldukça hızlı ve tüm sitelere meselesizce giriyor.

Windows XP Dns Değiştirme
– Masaüstü, Ağ İrtibatları
– Ağ İrtibatlarını görüntüle
– Açılan pencerede “Mahalli Ağ İrtibatı” seçeneğine giriyoruz ve “Özellikler” diyoruz.
– Açılan pencerede “İnternet İletişim Kaideleri (TCP/IP)” yazısına tıklıyoruz.
– Bu işlemleri yaptığımızda karşımıza ip numaraları yazacağımız alanlar çıkıyor. Üst kutuyu boş bırakıyoruz veyahut bu bölüm doluysa ellemiyoruz. Alt bölümde yer alan “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” bölümünün üst kısmına 77.88.8.88 alt kısmına da 77.88.8.1 şeklindeki ip numaralarını giriyoruz.

Windows 7 Dns Değiştirme
– Bilgisayarımızın sağ alt kısmında yer alan sembollerden “ekran görüntüsü” şeklinde olana tıklıyoruz.
– Ağ ve Paylaşım Merkezi bölümüne giriyoruz.
– Sonra “Mahalli Ağ İrtibatı” seçeneğine giriyoruz.
– Buradan “Özellikler” diyoruz.
– Karşımıza çıkan ekranda “İnternet Protokolü Sürüm 4” seçiyoruz.
– Üst kısa 77.88.8.88 alt bölüme da 77.88.8.1 şeklindeki ip numaralarını giriyoruz.

Performans Ayarları
Windows 7 veya XP kullananlar aynı şekilde halledebilirler. Fark etmiyor.
– Bilgisayarım sağ tık.
– Özellikler
– Gelişmiş
– Performans
– Ayarlar > Açılan pencerede ki tüm işaretleri kapıyoruz. Yalnızca “Pencere ve düğmelerde görsel stil kullan” açık kalacak.
– Uygula ve Tamam dedikten sonra kapıyoruz.

İşlemleri yaptıktan sonra herhangi bir değişme görürseniz yorum yaparak bildirin!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz