Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

War Thunder Sistem Gereksinimleri

War Thunder Sistem Gereksinimleri

War Thunder aslında bir uçak oyunu ancak yapımcı firma bizlere Ground Forceseklentisi ile bu arada tank savaşını da yapmış vaziyette. Şimdi sizlere kısaca oyunun muhtevanından ve daha sonra War Thunder Ground Forces Sistem Gereksinimleri konusunda verilen bilgilerden söz etmek istiyorum. Oyuna ilk girdiğimizde bizleri 3 adet oyun modu (arcade, realistic, simülasyon) karşılıyor.

Oyunun grafikleri, oynanışı ve etraf ile etkileşimi oldukça iyi düzeyde. Free 2 Playbir oyun olmasına karşın bizzat bu özelliklerin düşündüğümden daha iyi çıktığını söylemeliyim. Sözgelimi arazide giderken ezdiğiniz çalılar, yıkılan duvarlar, sular vs. her şey mükemmel olmuş. Oyun online olarak diğer oyuncular ile oynanıyor ve karşı tarafın tanklarını yok ederek üsleri ele geçirmeye ve savunmaya çalışıyorsunuz. Patlama efektleri ise mükemmel olmuş. Zati bir tank oyunundaki en ehemmiyetli efektin bu olduğunu söyleyebiliriz zira daimi olarak ateş edildiğinden bir yerler patlıyor.

Oyunda dikkat faktörüz gereke ehemmiyetli bir etmen nişan alırken imlecin rengine göre hareket faktörüz. Tanka nişan aldığınızda şayet imleç yeşil ise tam on ikiden vuracaksınız demek. Eğer kırmızı ise yeterli hasarı veremeyeceğinizi fakat yinede tutturma talihinizin olduğunu gösteriyor. Bu imleç oynadığınız moda göre kalkabiliyor.  Birde oyundaki tankların ön bölümleri zırhlı oluyor. Bu yüzden yandan vurduğunuzda daha iyi hasar verebiliyorsunuz. Ayrı olarak eğer takım oyunu oynamazsanız yüksek olasılıkla oyunda yeniliyorsunuz. Bunu MOBA gibi de düşünebilirsiniz. Takımdaki tanklar birbirlerini zor vaziyetlerden kurtarabiliyor. Bu yüzden sürekli olarak arkadaşlarımız ile konuşarak oynamamız ve strateji geliştirmemiz ehemmiyetli.

HABERİN DEVAMI

War Thunder Ground Forces içerisinde hasar aldığınızda tankınız bozulabiliyor ve onu onarmak zorunda kalıyorsunuz. Onarmak ise hiçte kısa sürmediğinden bir yerlere saklanmanız gerekiyor. Ayrı olarak vurulduğunuzda tankın içindeki mürettebat yaralanabiliyor veya can verebiliyor. Netice olarak ise o mürettebatın yaptığı iş çok daha uzun müddette yapılmaya başlıyor. Örneğin daha uzun müddetlerde ateş etmeye başlıyorsunuz. Başka bir deyişle akılalmaz gerçekçi bir tank oyunu var karşımızda. Ayrı olarak bir takım oyun modlarında uçaklarda savaşa katılabiliyor. Şayet gerçekçi oyun istiyorsanız simülasyon moduna girmeniz gerekiyor. Burada tankların isimleri görünmediğinden kimin nerede olduğunu kolay kolay göremiyorsunuz. Ayrı olarak başta söz ettiğim imleçte bu modda bulunmuyor. Oyun şu anda yalnızca iki ülke ile oynansa da bu ülkeler gelen genişletmeler ile artacaktır.

War Thunder Ground Forces Sistem Gereksinimleri;

Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:  Windows XP (SP2) / Windows Vista (SP1) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: 2.2 Ghz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 7800 GT / Radeon X26XX
DirectX: Dx 9

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows  7 / Windows 8
İşlemci: Dual Core @2.4 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 11 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon 55XX
DirectX: Dx 9

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz