Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ocak 2018

W3 Validator Nedir? Hatalar Nasıl Düzeltilir?

W3 Validator Nedir? Hatalar Nasıl Düzeltilir?

W3C Validator, internet sitenizdeki büyük hataları yada seo için uygunsuz hataları bulup, sizlere bildiren bir araçtır. Bu araç ile internet sitenizdeki hataları bulabilirsiniz. Yazımda tecrübelerimden bahsedip kısaca özet geçeceğim.

Nasıl sitemizi test ederiz?

https://validator.w3.org/ adresine giriş yapın ve ekrandaki “Address:” kısmının anındaki kutucuğa web sitenizin adresini yazdıktan sonra Check yapıp sonuçları bekleyin. Bunun sonucunda sitenizdeki hataları size bildirecek ve onları düzeltmeniz gerekecek. Bunun için hataları internette aratabilirsiniz. Bu arada web sitemizin 7 adet hatası varmış, bunlar önemsiz hata olduğu için oralı bile olmadım.

Blogger ve W3 Validator

En çok hataları temalar buradadır. Genelde az 50 en fazla 600 hataya kadar ulaşır. Bu hatalar genellikle 1 nedenle türer. Bunlar resimin boyutlandırılması, kodlamalar ve genel yanlışlıklar olabilir. Bunlar için resimleri boyutlayabilecek kadar CSS ve HTML bilginiz olmalıdır. Fakat 200 hatası olan bir web sitesi gayet güzel işleyebilir, fakat ne kadar az hata o kadar çok hız demektir.

HABERİN DEVAMI

bloggerlogo

Blogger genel olarak yavaştır. Yani en az 4 saniyede açılır normal bir web sitesi. Çünkü CSS, Javascript gibi dosyalar eşzamanlı yüklenmektedir.

WordPress ve W3 Validator

Genelde çok az hata olur. Kodlayan kişinin kalitesi ve dikkatine bağlıdır. Az hatası olan siteler genellikle çok hızlı açılır ve SEO açısından avantajlıdır. Çok uzun yazı yazmayacağım, ama ne kadar az hata o kadar hız diyebilirim.

WordPress-Plugins

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz