Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Telefondan Konum Gönderme

Telefondan Konum Gönderme

Misafirliğe gideceksiniz ve yeri bilmiyor musunuz? arkadaşınız ile buluşacaksınız yeri mi bulamıyorsunuz? Artık gelişen teknoloji dolayısıyla bu durum dert olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Saatlerce tarif edilmeye çalışılan yollar bilindiği üzere can sıkıcı olmaktadır. Hele ki o kadar anlatım üzerine hala bulunamıyorsa bu can sıkıcılığı katlandıkça katlanmaktadır. Fakat dediğimiz gibi artık bunlar dert değil. Android telefonlar ile bulunduğunuz yeri mesaj olarak karşı tarafa konum paylaşımı ile gönderebilir ve saatlerce yol tarifi etme derdinden kurtulabilirsiniz. Bu kapsamda sadece bulunduğunuz yer değil dilediğiniz yerin konumunu da karşı tarafa atabilirsiniz.

Öncelik olaraktan bulunduğunuz konumunuzu gönderebilmek için GPS özelliğinizi açmanız gereklidir. GPS özelliğiniz açık olması dahilinde sizlere yazdığımız bu makalede çeşitli yollar ile karşınızdaki kişiye ister kendi konumunuzu ister bir başka yerin konumunu gönderebilmenizi açıklayacağız.

Whatsapp Üzerinden Konum Paylaşımı

Whatsapp uygulaması, akıllı telefon kullananların neredeyse hepsinde bulunmaktadır. Bu nedenle kolay bir seçenek olaraktan konumuzu whatsapp üzerinden gönderebilirsiniz.

Konumunuzu göndermek istediğiniz kişi ile olan konuşmanızı yani sohbet ekranınızı açarak ve sağ üstteki ataş simgesine tıklayarak. Açılan kutu içerisinde bulunan konum simgesine basmanız bu kapsamda yapacağınız ilk adımdır.

Bu ilk adım sonrası konumunuzun tam olarak belirlenmesi adına bir iki saniye beklemenizi tavsiye ederiz. Bekledikten sonra konumunuzu gönderin seçeneğini seçerekten konumunuzu karşıdaki kişiye göndermeniz mümkündür. Karşınızdaki kişi gönderdiğiniz konumu istediği harita uygulamasında açaraktan sizin yerinizi görebilir ve yer tarifi alabilir.

HABERİN DEVAMI

Facebook Messenger Üzerinden Konum Gönderimi

Sizlerde sohbet etmek adına Facebook Messenger’ı kullanıyorsanız. Konum paylaşımı adına uygulamadan çıkıp başka uygulamalara girip vakit kaybetmenize hiç gerek yok , bulunmakta olduğunuz konumu göndermek için kişi ile konuşmanızı açarak “…” simgesine tıklayınız. Sonrasında açılan konum üzerine dokununuz, bulunduğunuz konum mavi daire içerisinde görünecektir. Son olaraktan mavi ok simgesine dokununuz.

Eğer ki farklı konum paylaşımı isterseniz, haritayı sürüklemeniz dahilinde konumu işaretleyebilir veyahut arama çubuğunu kullanarak aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Google Maps Üzerinden Konum Gönderimi

Günümüzde en popüler olaraktan Google’ın navigasyon ve aynı zamanda harita uygulaması sayesinde konumunuzu veyahut farklı bir konumu kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Bulunduğunuz yeri paylaşmanız adına haritadaki mavi nokta üzerine dokunmanız ve aşağıda belirtilmiş olarak göreceğiniz satıra dokunmanız gerekmektedir. Sonrasında bulunduğunuz konum detaylarını açınız.  Açmanız dahilinde buluna paylaş düğmesine bakınız ve üzerine dokununuz. Son olaraktan konumuzu paylaşmak adına hangi uygulamayı kullanacağınız seçmelisiniz.

Harita üzerinde olduğunuz yeri değil de, farklı bir konum paylaşımı yapmak istemeniz dahilinde, haritada konumu bulun ve haritayı yakınlaştırınız. Sonrasında paylaşmak istediğiniz nokta üzerinde uzun dokunarak genişletiniz ve sağdaki paylaş düğmesine dokununuz.  Bunları uygulamanız dahilinde artık konum paylaşımı yapmak adına kullanacağınız uygulamayı seçebilirsiniz.

SMS Üzerinden Konum Gönderimi

Bulunduğunuz konumu SMS olarak göndermek adına Google Maps’te yapmanız gerekenleri yapınız ve paylaş düğmesine dokunmanız sonrası, SMS uygulamasını seçerekten SMS üzerinden konum gönderiminizi tamamlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz