Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Steam’da Yeni Bir Türk Oyunu: The Prison Game

Steam’da Yeni Bir Türk Oyunu: The Prison Game

Yaklaşık 1-2 ay önce Steam’de dolaşırken yeni bir oyun yapıldığını gördüm. Oyunun adı “The Prison Game“, 3 boyutlu, H1Z1 tadında hayatta kalma oyunu olarak geliştiriliyor. Zombiler yok fakat bir çok karakter var. Bu karakterlere karşı savaşıyoruz. Survival tarzı bir oyun. Türk yapımlar gittikçe çoğalıyor ve ülkemizde oyuncu sayısı pek hayli fazla. Bu yüzden Türk yapımı oyunlara desteğimiz sonsuz iken, kendilerine başarılar diliyoruz ve oyunun ayrıntılarına geçiyoruz. Oyunun ayrıntıları, Steam sayfasında ise şöyle bir açıklama yer alıyor:

Karakterler

Her mahkumun kendine has bir geçmişi var. İşledikleri suçun neticesinde idam cezasına çarptırılmışlar. Mahkumların geçmişlerinin kendilerine sağladığı pozitif veya negatif etkiler var. Mahkumlar arasında çeşitliliği bu şekilde sağlıyoruz. Bazıları silahlarda etkiliyken, bazı mahkumlar kilitleri daha hızlı açabiliyor. Bazıları bombaları daha rahat bir şekilde, az malzemeyle üretebiliyorken, bazıları için bu neredeyse imkansız.

Olay Sistemi

Şehir içerisinde belirli aralıklar ile olaylar gerçekleşiyor, bunların bazıları dışarıdan hapishaneye giren paralı askerlerden oluşurken, bazıları ise çeşitli tuzaklardan oluşuyor. Olaylar sırasında mahkumlara çeşitli malzemeler elde etme şansı veriliyor. Her olay şehirde anons ve alarmlar ile oyunculara duyuruluyor. Anons ve alarm tipine göre gerçekleşecek olan olayın tehlike derecesine karar verebilmek mümkün oluyor.

Şu ana kadar 4 farklı tipte Olay tasarlandı.

Aktif olan Olay şehirde tamamlanıncaya kadar, bir sonraki Olay başlatılmıyor.

Hastane Çılgınları

Bu olayın duyurulması ile birlikte akıl hastası mahkumlar üzerilerinde çeşitli malzemeler ile hastanenin bodrum katına salınıyor. Adeta labirent gibi olan bu katta işinize yarayacak malzemeleri alabilmek için bu mahkumları öldürmeniz gerekiyor. Öldürülen her mahkumun üzerinde hayatta kalmanız için gerekli olan anahtar eşyalar bulunacak. Ancak, hastanenin bodrum katı zifiri karanlık ve tek başına girilebilmek cesaret istiyor.

HABERİN DEVAMI

Cellatlar

Bu olayın duyurulması ile birlikte ağır silahlı ve sağlam teçhizatlı paralı cellatlar şehre giriyor. Bu cellatlar farklı kapılardan giriş yaparak özel alanlara konuşlanıyorlar. Öldürmesi zor, acımasız ve güçlü savaşçıların korudukları eşyalara ulaştığınızda, verdiğiniz emeğin karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

Çılgın Köpekler

Bu olayın duyurulması ile birlikte kudurmuş köpekler şehre salınıyor. Her biri özel olarak günlerce aç bırakılmış, özel aşılarla kuduz yapılmış köpekler. Farklı kapılardan içeriye salınan bu köpekler takibe aldıkları mahkumu öldürmeden bırakmıyorlar. Eğer ısırılır ve kendinizi iyileştiremezseniz yavaş bir ölüm sizi bekliyor. Isırıldıktan sonra tam sağlığınıza kavuşmanız 2 gün sürüyor. Eğer köpek sesi duyarsanız iki kere düşünün deriz.

Zehirli Gaz

Bu olayın duyurulması ile birlikte sokaklara zehirli gaz salınıyor. Gaz maskesi olmayan mahkumların bu olay sırasında sokaklarda hayatta kalması mümkün olmuyor. Bu olay gerçekleşirken şehrin ortasında bir alana özel bir sandık gönderiliyor. Özel malzemeler bulunduran bu sandık, oyuncular için büyük önem taşıyor. Ancak yüksek gaz ve sisten dolayı bu sandığı bulmak bir hayli zorlaşıyor.

Çıkış Tarihi

Oyunun çıkış tarihi henüz netlik kazanmadı. Ocak ayı içerisinde net bir tarih açılacak. Ancak bu süreçte yaptığımız her gelişmeyi, düzenlemeyi ve sizlerden gelen istekleri The Prison Game blog’u üzerinden paylaşıyoruz.

Oyundan Paylaşılmış Bir kaç Döküman ve Videolar

https://youtu.be/JXI_CKkrVX4

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz