Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Siber Nedir? Siber Saldırı Ne Demektir?

Siber Nedir? Siber Saldırı Ne Demektir?

Siber, siber dünya olarak geçer. İnternet dünyasına, sanal gerçekliğe denen bir terimdir. İnternet üzeri aslında birer siber dünyadır. Bizler, siber dünya üzerinde iletişim kuruyor, siber dünya üzerinde geziniyoruz.

Siber dünya ile siber saldırının yakından bir bağlantısı vardır. Siber saldırılar, internet üzerinden bir sunucu, bilgisayar yada ağa yapılan saldırılardır. Bunun sonucunda yapılan saldırılar, sunucuda, ağda yada bilgisayarda çökmelere, bilgilerin çalınması yada silinmesine, erişimin bitmesine neden olur. Peki siber saldırının bizlere zararı nedir?

Hesaplarımızın şifrelerinin çalınması, kredi kartlarının bilgilerinin çalınması yada özel bilgilerimizin çalınmasına neden olarak kötü niyetli insanların ellerine geçmesine neden olur. Peki bunun sonucunda ne olur? İnsanlar bu yüzden depresyona girebilir, ağır kayıplara yol açabilir ve maddi-manevi zararlar almasına yol açar.

HABERİN DEVAMI

Dünya üzerinde siber dünya savaş içerisindedir. Gerek ülkemize, gerek de ülkemizden yabancı ülkelere DDOS Attack saldırıları olmakta. Bu saldırılara alet olan aslında birer zombi bilgisayarlar. Sizin de bilgisayarınız buna maruz kalıyor olabilir. Bu yüzden anti virüs taraması yaparak virüslerden arının.

Siber saldırıya maruz kaldım, ne yapabilirim?

Bu durumda ülkemizde ki siber suçlarla mücadele ekipleri vardır. En yakın polis merkezine giderek ifade verdikten sonra ekipler evinize gelerek inceleme yapacaktır. İnceleme sonrasında gerekli makamlara müracaat ederek sonucu beklemelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz