Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Samsung’un Sanal Asistanı

Samsung’un Sanal Asistanı

The Wall Street Journal, Samsung’un kişisel asistanı olarak bilinen Bixby’nin daha önceden söylenenin aksine Viv Labs’in geliştirmiş olduğu bir teknolojiyi temel almayacağını söylendi. Ayrıca Bixby’nin Samsung mühendislerince S Voice temelli olarak başlatılan ve Galaxy S8 ile birlikte kullanıma başyacağı da belirtti.

 

The Wall Street Journal, Samsung’un S Voice tabanlı sanal asistanı Bixby’nin Samsung Galaxy S8 ile geleceği bildirildi. Önceleri Bixby’nin Samsung’un geçen yıl satın aldığı almış olduğu ve yapmış olduğu yapay zeka çalışmalarında Viv Labs’in geliştirmiş olduğu bir teknoloji üzerine yapılacağıda söylenmişti.

 

HABERİN DEVAMI

Samsung’un CTO’su Injong Rhee, geçen kasım ayında Galaxy S8’in yapay zeka programı için Viv Labs tarafından sağlanmış olan  bir işlevsellik barınacağı için ve bunun onu rakipleri içinde önemli derecede farklılaştıracağını açıklandığını aktardı. The Wall Street Journal ise konuyla ilgili kaynaklara atıfta bulunarak Bixby’nin geçtiğimiz birkaç ay boyunca Samsung mühendisleri tarafından geliştirildiğini ve S Voice’un iyileştirilmiş hali olduğunu ifade etti.

 

S Voice, Galaxy S3’ten beri Samsung’un cihazlarında bulunan bir kişisel asistan. Ancak, bu zamana kadar Siri ve Google Now ile rekabete girebilecek bir konumda değildi. Samsung’un Bixby ile daha rekabetçi bir sanal asistan sağlaması bekleniyor. The Wall Street Journal’a göre, Bixby kullanıcılardan gelen sesli soruları yanıtlama yeteneğine sahip olacak. Bununla birlikte Samsung Galaxy S8’in üzerinde Bixby’ye özel bir tuş olabileceği de söyleniyor. Ancak sanal asistanın kullanıcı alışkanlıkları ve davranışlarını öğrenerek gelişebilen makine öğrenimi teknolojisine sahip olup olmayacağı açıklanmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz