Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

SAMP Nasıl Kurulur?

SAMP Nasıl Kurulur?

San Andreas Multiplayer ( SA:MP ) modunu GTA San Andreas’ın üzerine kurarak online olarak sunucularda nasıl oynanılır bunu anlatacağım. Üç adımda SA-MP hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

1. Nasıl Yüklenilir?
SA-MP’ı oynmak için GTA San Andreas bilgisayarımızda kurulu olması gerekiyor. Kurulu değilse kurun ve hemen www.sa-mp.com domainli web sitesine girerek “Downloads” kısmından “SA-MP 0.3.7 Client Mirror by SA-MP Team” isimli patchi indirip kurun. (0.3.7 sürümü değişebilir, önerimiz Mirror by SA-MP Team yazısı olan linktir)

SA:MP isimli modifikasyonu çalıştırabilmek için;

  • GTA:SA (DVD PC) v1.00 US/EU sürümüne sahip olmanız gerekir.
  • Oyununuzun versiyonu 2.0 ise 3. parti bir yama indirerek 1.0 versiyonuna geri dönüş yapabilirsiniz.
  • SA:MP Steam ve Direct2Drive sürümlerini desteklememektedir.
  • Oyunun orjinal olmasına gerek yok. Çalışan bir crack varsa oynayabilirsiniz.
HABERİN DEVAMI

2. Kurulum
Yüklediğiniz .exe uzantılı dosyayı açın ve next dedikten sonra GTA San Andreas’ın kurulu olduğu alanı seçiniz ve tekrar next diyerek kurulumun bitmesini bekleyiniz. Bittikten sonra SA-MP kurulmuş ve oyuna girebilir olduğunu görmüş olacaksınız.

3. Oyuna Giriş

Oyuna giriş için bir sunucu eklemeniz gerekiyor. Sunucu ekleme, sol üst kısımdaki “✔” işaretine benzer bir tuşa tıklayıp bu veya bu adresten bulacağınız sunuculara giriş yapabilirsiniz. Yada alt kısımda “Internet” tuşuna basarak aktif sunuculara bakabilirsiniz. Sonrasında seçtiğiniz sunucuya sağ tıklayıp favorilere alabilir yada sunucuda oyuna girip oyun yapabilirsiniz! Unutmayın, üst kısımda bulunan “Name” yani boş bir kutu bulunan kısıma kullanıcı adınızı yazabiliyorsunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz