Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Robocraft İncelemesi – Oynanış

Robocraft İncelemesi – Oynanış

Robocraft uzun zamandır Steam üzerinden oynadığım bir oyun. Oyunu kısaca anlatacak olursam tam hayallerinizdeki gibi bir oyun. Oyun, MOBA, MMOFPS ve Minecraft karışımı bir oyun. Size verilen bir kaç blok ile hayallerinizdeki aracı tasarlayıp aynen League of Legends’da olduğu gibi maçlar atabilir, Mid Top ve Bot’da oynayabilirsiniz. Kulelerdeki parçacıkları bitirip kendi takımınızın renginde tekrar parçacık oluşturduktan sonra karşı tarafın kalkanını kaldırır ve uzaktan ana kule yani ana parçacıklarını bitirerek oyunu kazanabilirsiniz.

Bana kalırsa bu oyun tam bir öyle oyuna benzemiş. Fakat son güncellemeden sonra oyunun berbat olduğu düşüncesindeyim.

Peki oyuncular Robocraft’a ne demiş?

Bir oyuncu…

Artılar(+):
1:Oyunda yeterince blok var ve bunlar bizim savaş makinemizi hayal gücümüze göre şekillendirmemize olanak veriyor.
2:Eskiden Spam,çok görülen birşeydi ve bunun bir sınırı yoktu. 30 Temmuzda yapılan bir güncelleme ile spama bir engel geldi.
3:Takım içi konuşma fonksyonu güzel ama kimse bunu kullanmıyor.
Eksiler(-):
1:Bazı oyuncular nişancı tüfekleri alıp haritanın sınırına uçuyor ve bize ateş ediyor.Bu durumda onları vurmak aşırı güç bir hale geliyor.
2:Oyun yeni.Farkındayım ama yaklaşık her 1 saatte bütün sunucular çöküyor ve 10 dakika sonra geri geliyor.
3:Oyunun yeni olduğunu biliyorum ama oyunun hileleri şimdiden üretilmiş.daha dün 6 hileci gördüm.Umarım bunu düzeltirler.

Bir oyuncu…

Çok zevkli tavsiye ederim. Biraz yaratıcılığınızı geliştirirken aynı zamanda kendi yaptığınız robotla savaşmamız çok eğlenceli.

HABERİN DEVAMI

Eksileri:
– Bu aralar server çöküp duruyor.
– Oyunun chatinde spam yapanlar rahatsız ediyor ve chatte spama karşı bir önlem alınmamış.
– Savaşırken bazı insanların sürekli en yukarı çıkıp ateş etmesi. Buda belli bir yerden sonra sıkıyor oyunu yapanlar buna bir çözüm bulmalı fazla yukarıda kaldıkça canı azalması gibi.

Bir oyuncu…

Öncelikle 4 senelik steam hesabımda ilk defa F2P oyun oynadığımı belirtmek istiyorum.
Oyuna ilk başladığımda bu kadar saracağını hiç düşünmezdim ancak zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorum oynarken. Oyun gerçekten inanılmaz keyifli ve boyutu çok az. (250 mb kadar) Oyundan bahsedecek olursak;

Robot inşa ediyoruz ve uzayda geçen bir kaç haritada kıyasıya savaşıyoruz. Seviye sistemi mevcut ve oyun ararken eşleşme seviyeye göre oluyor. Tabi Challenge’lar hariç bu savaşlarda karşımıza bizden çok daha güçlü ancak sayıca az düşman çıkıyor ki stratejinin önem kazandığı oyun modu budur. Öyle dediğime bakmayın “pata-küte” oynarsanız pek bir şey yapamazsınız normal oyunda da… Oyun sonlarında kazanılan para ile yeni silahlar, korumalar, güçlendiriciler alabiliyoruz tabi birde her oyun sonu kazandığımız robot puanlarımız var bu puanlar ile de geliştirme ağacından her hangi bir alanda gelişmeye başlıyoruz.

Kısaca oyunda kendi inşa ettiğimiz robot araçlarla savaşıyoruz ve bu cidden çok keyifli. Premium olmanın tabiki avantajları mevcut ancak arada bir uçurum yok yeterince gelişme ardından premium avlamak gerçekten oldukça eğlenceli. Tek eksi olarak söylebileceğim zamanla aynı şeyleri görmekten sıkılma ihtimalimiz var fakat bu sadece bir öngörü.. 🙂

Oyunu 7 den 70’e herkese tavsiye ediyorum. Oynayın arkadaşlar!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz