İnternet, Ne, Nedir?

Programsız GIF Yapmak Artık Çok Kolay!

Giphy-logo

Giphy kullanıcılara pratik bir halde gif yapma imkanı veren ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir online gif yapma servisi olarak bilinmektedir.

İnternet tarayıcınız üzerinden çalışan bir servis olan Giphy sizi gif yapmak için ücretsiz bir program arama derdinden kurtarıyor. Boşu boşuna GIF için ek bir program kurmaya gerek kalmıyor. Giphy ile isterseniz videolardan gif yapma, isterseniz resimlerden gif yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Giphy YouTube, Dailymation, Vine yada Vimeo benzeri biçimde sitelerdeki videoların bağlantılarını kullanarak veya bilgisayarınızdan video veya resim dosyaları yükleyerek düzenlemenize ve gif oluşturmanıza izin veriyor.

Giphy’nin sıradan bir arayüze sahip olduğu söylenebilir. Servis ile gif oluşturmak için animasyonun başlangıç ve devam etme süresini belirliyorsunuz. Sonrasında dilerseniz giflere yazı eklemeniz de mümkün. Servisin gif boyutunu ayarlamanıza, gife eklenen yazı üzerinde düzenleme işlemleri gerçekleştirmenize imkan tanımaması Giphy’nin eksi yönleri. Bunun yanında servisin luşturduğunuz gifleri yüksek kalitede ve herhangi bir watermark olmadan size sunması Giphy’nin artı yönleri olarak değerlendirilebilir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir