Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Ocak 2018

Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır?

Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır?

Gif animasyonları pek çok sosyal paylaşım sitelerinde karşımıza çıkmakta. Eğlenceli kompozisyonlar hazırlanan bu giflerin kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta. Sosyal paylaşım sitelerinin pek çocuğunun sitelerine ekledikleri gif oynatım özellikleri mevcut.

Peki nedir bu gif? Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelen gif minimum boyutta ve düşük çözünürlüklü formattaki film klipleri diye genel bir adlandırma yapabiliriz.

Sizler de bir gif hazırlamak istiyor ama bir program indirip onunla uğraşmak istemiyorsanız Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır? başlıklı bu yazımızda sorunuza mutlaka bir çözüm bulabileceksiniz.

Öncesinde gif hazırlama programlarıyla oldukça uğraşılan gif yapımı şimdi online ve ücretsiz olarak hizmet veren sitelerle oldukça kolay. Bu sitelerden kısaca bahsedelim.

HABERİN DEVAMI

– Gifs.com

İlk olarak internet üzerinde bir video açın. Herhangi bir site olabilir biz Youtube’dan örnek verelim. Videoyu açın. Adres çubuğuna tıklayıp adreste yazan ‘youtube’ kısmını silip yerine ‘gifs’ yazısını yazın. Enter tuşuna basıyor ve hemen siteye yönlendiriliyorsunuz. Seçtiğiniz video ekranda beliriyor. Sol kısımdaki panelden istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz. Sitenin kullandığı dil İngilizcedir. Siteye üye olmak için sol üst kısımda yer alan ‘Login’ seçeneğine basarak ister elle ister Twitter hesabınızla ilişkilendirerek oturum açabiliyorsunuz.

– Giphy.com

Site İngilizce formatlı. Kayıt ol seçeneğiyle Facebook hesabınızla ilişkilendirilerek oturum açılmakta. Ana sayfada yer alan ‘Upload’ ve ‘Create’ seçenekleriyle işleminizi yapabilirsiniz.

– İmgflip.com

Site İngilizce ve kayıt işlemini Google hesabınızla ilişkilendirerek oturum açabilirsiniz. Ana sayfada yer alan ‘Video to Gif’ ve ‘İmage to Gif’ seçeneklerini kullanabilirsiniz.

– Gickr.com

Sitenin bazı kısımları Türkçe bazı kısımları İngilizce. Ana sayfada karşınıza çıkan ‘Dosya seç’ butonlarından dosyaları yükleyebilir, büyüklük ve hız gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz