Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Oyunlardaki Lag Sorunu Nasıl Giderilir?

Oyunlardaki Lag Sorunu Nasıl Giderilir?

Online oyun oynayan oyuncuların çoğunun tek sorunu var, o da oyundaki lag sorunu. Lag nedir, ilk önce bununla başlayalım. Lag, oyunlarda pingin gereğinden yüksek olması ve bunun sonucunda sunucuya geç bağlanılıp, ara ara bağlantının kopmasıyla oyunu oynayamayacak hale gelmemizdir. Bunun iki nedeni vardır, sunucudaki yavaşlık veya internetimizdeki yavaşlık.

Eğer sunucuda yavaşlık varsa, tek çare oyunu kapatmak yada buna katlanmak. Sunucuda olan yavaşlık sistemseldir buna herhangi bir çare yok.

Kendi internetimizdeki yavaşlık yüzünden oyun oynanamıyorsa bunun sebepleri bir çok olabilir. İşte çözümleriyle birlikte verelim:

HABERİN DEVAMI
  • Sık sık olan yavaşlık ve düzelemez hale gelen sonuçlar… Bunu internet hızınızı ölçerek tespit edebilirsiniz. 3MBPS veya altı internet hızı çok laglı oynamanıza yol açabilir. İnternet sağlayıcınızla konuşmanın vakti geldi demektir.
  • İnternet hızınız yüksekse, bunun bir diğer sebebi ise kısıtlamalar olabilir. Modem DNS ayarını 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak ayarlayıp tekrar oyuna giriş yapabilirsiniz. Bu sayede çözülmüş olacaktır.
  • Eğer WIFI kullanıyorsanız, bu bilgisayar ile modem arasındaki uzaklık veya bilgisayar yada modeminizdeki wifi sinyalleri gönderen parçanın hurda olmasıdır. Bu yüzden teknik servisin yardımını almakta fayda var.
  • Bilgisayarınızda gerekli driverların yüklenmemesi de buna yol açabilir. WLAN ve diğer internete bağlantıda yardımcı olan programları güncelleyerek tekrar deneyebilirsiniz.
  • Daha hızlı oynamak için ek programlar yükleyebilirsiniz. WTFaster programı ile daha hızlı oyunlar oynayabilirsiniz. İndirmek için tıklayın!
  • Bunlardan hiç birisi işe yaramadı mı? Başlat > Çalıştır > CMD yazdıktan sonra, ping www.my2tech.com yazın, ortalama ping 20 ile 25 arasıdır. Onun üzerinde ise gerçekten internetiniz yavaş demektir. Kullandığınız sisteme de bağlıdır aslında. Windows XP kullanıyorsanız gerçekten bu tarz sorunlar olabilir. Windows XP yerine Vista, 7, 8, 10 işletim sistemlerini tercih etmeniz bunu önlemede yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz