Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

NVidia GeForce 1070 ve 1080 Tanım ve Özellikleri

NVidia GeForce 1070 ve 1080 Tanım ve Özellikleri

NVidia’nın yeni kartlarını duyuracağı birkaç gün öncesinden izah etmişti ve bu sabah saatlerinde beklenen ilan resmi olarak meydana geldi. NVidia firması Austin, Teksas’ta tertip ettiği özel bir etkinlik ile yeni ekran kartları GeForce 1070 ve GeForce 1080’i duyurdu.Yeni VR teknolojisi ve geForce Experience’e yapılacak olan yeniliklerden de söz edilen bu etkinliğin yıldızları tabi ki Pascal mimarisine sahip olan GeForce 1070 ve 1080 oldu.

Firmanın “Kral” olarak lanse ettiği GeForce 1080 modeli selefi olan Titan X’ten tam 2 kat daha kuvvetli ve hızlı bir performansa sahip. Bunun yanıs sıra yeni modelin selefinden 3 kata kadar daha randımanlı çalıştığı da belirtilmiş. Aradaki performans farkının bu kadar yüksek olmasının nedeni uzun süren Ar-Ge çalışmaları olarak gösteriliyor. Öyle ki firma yetkilileri Ar-Ge için yapılan harcama ile Mars’a gidilebileceğini not düşmüş.

HABERİN DEVAMI

NVIDIA-GeForce-Pascal-Graphics-Cards

Kart üzerinde yapılan yeniliklerden birisi de GDDR5’in yeni sürümü olan GDDR5x. 4K oyun tecrübenine özel olarak hazırlanan bu teknoloji sayesinde kartın üzerindeki hafıza kapasitesi toplamda 8GB’ı bulabiliyor. Güç tüketimi açısından da iyi bir performansa sahip olduğu belirtilen GeForce 1080, 27 Mayıs tarihinde 599$ ücret yaftası ile raflarda olacak. Bilhassa TitanX’in 999$ gibi bir fiyat yaftası ile piyasayaçıktığını düşünürsek fiyat performans açısından GeForce 1080’in şimdiden öne geçtiğini söyleyebiliriz.

NVidia’nın tanıtmış olduğu bir diğer kart ise GeForce 1070. Yeniden TitanX’e göre performans olarak çok daha kuvvetli olacağı belirtilen bu kart 10 Haziran tarihi ile 379$ fiyat yaftası ile satışa çıkacak.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz