Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

LG G3 Android 6.0 Marshmallow’a Geçiş Yapma ve İndirme

LG G3 Android 6.0 Marshmallow’a Geçiş Yapma ve İndirme

Bu yazıyı ayrıntılı yazacağımdan emin olabilirsiniz. Çünkü bende kullanıyorum LG G3‘ü. O yüzden LG G3 Marshmallow 6.0‘a geçişi ayrıntılı olarak sizlere sunacağım.

Biliyor musunuz bilmiyorum ama, LG, Andriod 6.0‘ı pilot ülke olarak Polonya‘da dağıtımına başlamıştı. Resmi sitesinde yayınlanan orjinal sürümünü LG G3 D855 sürümüne yüklemeyi anlatacağım. Bu sadece LG G3 D855 sürümü içindir. Diğer sürümlerde sıkıntı çıkartır.

LG G3 Rom Atmaya Başlayalım! Hedef: Android 6.0

Telefondan yedek alacaksanız alın ve telefonu kapatın. Sonra ses açma veya ses kapatma tuşlarından birisine basarak telefonu açmaya çalışın ve Download modunu aktif edin. Aktif ettikten sonra telefonu bilgiisayara bağlayın.. (Güç tuşu ile açmayın!)

Şimdi sıra bilgisayarda. Burdan Flash Tool programını, LG Mobile Support‘u, ve LG Windows USB Sürücüsünü indirin ve bilgisayarınıza kurun. Bunlarla işimiz olacak.

  • LG Flash Tool programını açın.

  • “Select KDZ file” yanına eklememiz gereken bir şey var. LG G3 Romu. LG G3 16 GB için ROM veya LG G3 32 GB için ROM’u tıklayarak telefonunuza göre yükleyiniz.
  • Yükledikten sonra aşağıdaki gibi seçip tamamlamanız gerekiyor.
HABERİN DEVAMI

lgg3rom

  • Şimdi format yani ROM tipini belirliyelim. Upgrade with CSMG Client kısmında gördüğünüz 2 seçim yolu var. Birisi Normal Flash, diğeri CSE Flash. Bunlardan Normal Flash olanı ile Android sürümünüzü sorunsuz yükseltebilir, hiçbir veriyi silmeden sanki Android’i yükseltiyor gibi yükseltebilirsiniz. CSE Flash ise, var olan Android‘i kökünden silerek Android 6.0 kurulumu yapar ve hiçbir şey telefonunuzda kalmaz, siler. Bu yönden seçim sizin, fakat temiz olmasını istiyorsanız CSE‘yi seçin. Üstüne tıklamanız yeterli.
  • Bir sonraki adımda gelecek ekranda “Start” dedikten sonra işleme başlayabilirsiniz.
  • Aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Buna da ellemeyin ve “OK” tuşuna basın.

lg

  • OK” butonuna tıkladıktan sonra otomatik olarak LG Mobile Suppot Tool uygulaması açılacak ve telefonunuzun Android 6.0‘a yükseltilmesi işlemi başlayacaktır. Telefonunuzun durumunu telefonu izleyerek görebilirsiniz. İşiniz bitince bilgisayardan telefonu çekin ve Android 6.0 olan telefonunuzu deneyin. 🙂

[!] Bazı telefonlarda yaşanan şebeke, IMEI sorunları olmakta. Eğer bu tarz sorunlar yaşamak istemiyorsanız, bu işlemi yapmanızı önermeyiz. Her telefonda olmaz ama olur da size rastlarsa geri dönüşü zor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz