Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends Sistem Gereksinimleri

League of Legends oynamak için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ile önerilen donanım verilmiştir. Aşağıdan bakarak bilgisayarınızın özelliklerine göre bilgisayarın açıp açmayacağını tahmin edebilirsiniz.

LoL MİNİMUM ÖZELLİKLER

  • 2 GHz işlemci ve üstü
  • 1 GB RAM (Windows Vista ve 7 kullanıcıları için 2 GB ya da daha fazla RAM Tercih)
  • 8 GB boş sabit disk alanı yada daha fazla
  • DirectX v9.0c veya daha üstü
  • Ekran çözünürlüğü 1920×1200 önerilen
  • Windows XP (SADECE Service Pack 3), Windows VistaWindows 7Windows 8 veya Windows 10

League of Legends Sistem Önerileri

CPU
Minimum: 2.0+ GHz İşlemci*

*Çok çekirdekli işlemci kullanan oyuncuların, her çekirdeğin minimum 2.0 GHz’i desteklediğinden emin olmaları gerekir.

Önerilen: 2.4 GHz Çift Çekirdekli İşlemci

Nedir?

Merkezi İşlem Birimi (CPU), temelde bilgisayarının beynidir. İşlemci, en temel talimatlardan en kompleks işlemlere kadar herşeyi yürütür.

Ne işime yarar?

CPU’n bilgisayarındaki tüm işlemleri yürütür. Kısaca, bir programın ne kadar çabuk açıldığı benzer biçimde şeyleri denetim eder. İşlem hızı gigahertz (GHz) ile ölçülür; 1 GHz, saniyede bir milyar talimata eşittir. Bu nedenle CPU’n ne kadar iyiyse, bilgisayarın o kadar hızlı çalışacaktır.
Bellek (RAM)
Minimum:1 GB RAM*

*Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları için 2 GB ya da daha fazla RAM.

Önerilen: 4 GB RAM*

HABERİN DEVAMI

Nedir?
Rastgele Erişimli hafıza (RAM), direkt olarak anakartına takılan özel bir bellektir. Ne vakit bir program çalıştırsan, program bilgisayarının sabit diskinden RAM’ine yüklenir. RAM, yazma ve okuma açısından çok süratlidır ve programların çok kısa sürede yüklenmesini sağlar. Bilgisayarınızı her tekrar başlattığında, bilgisayarın RAM’inde saklanan herşeyi siler.

Ne işime yarar?
Ne kadar çok RAM’e haiz olursan, o kadar çok informasyon sabit diskin yerine RAM’inde saklanır. Bu da bilgisayarının hızını büyük ölçüde arttırır. Maalesef, bilgisayarında aynı anda bir çok programın açık olması, kullanılabilir belleğinin tümünü harcayabilir. Bu vaziyet, yükleme hızının çok yavaşlamasına ve hatta oyununun çökmesine niçin olabilir. League of Legends oynamaya başlamadan önce, gereksiz programları mümkün olduğunca kapatmaya çalış. Bilgisayarının hızında ani bir artış fark edeceksin!
DİSK ALANI
Minimum: 8 GB boş sabit disk alanı

Önerilen: 12 GB boş durağan disk alanı

Nedir?
Durağan sürücün, bilgisayarındaki tüm verinin saklandığı yerdir. Tüm dosyalarının, klasörlerinin, programlarının, vb. Fizyolojik konumudur. Bilgiler, durağan sürücünde manyetik olarak saklanır. Yani RAM’inin aksine, bilgisayarını kapatsan bile bu bilgiler sabit sürücünde kalır. (sabit disk sürücüler (SSD’ler) farklı tür bir sabit sürücüdür ve flaş bellek mantığı ile çalışırlar. Eski tip sabit sürücülerin aksine, verileri yazmak için hareket eden parçalar kullanmazlar)

Ne işime yarar?
Başlangıçta League of Legends’ın kurulumu, daha sonra da her iki haftada bir çıkan yamalar için belli bir boş alan gerekir. Kaydedilen oyun dosyaları ve sürekli olarak eklenen yeni içerikler dolayısıyla, League of Legends için gerekli olan alan artış göstermekte. Bu nedenle, durağan diskinde ekstra boş alanın bulunması, her zaman yararlıdır. Bahsi geçen minimum özellikler başlangıçtaki kurulum için, önerilenler ise gelecekteki güncellemeleri kapsaması içindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz