Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Ocak 2018

İphone 8 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

İphone 8 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Dünya Çapında oldukça çok müşterisi bulunan bir teknoloji devi olan Apple yeni çıkaracağı telefon olan İphone 8 ile bu günlerde ilgi odağı. Apple şirketinin her zaman yaptığı gibi Amerika’nın California Eyaleti’nde, şirketin kendine özel şık lansmanı ile tanıtılacak. Bu organizasyon ile tanıtılmaya hazırlanılan bu model özellikle Türkiye pazarındaki kullanıcıları tarafından burada satışa çıkacağı tarih ve fiyatı hakkında büyük merak uyandırmakta. Bizde sizler için Apple markasının yeni amiral gemisi olan telefon için ortalıkta dolaşan bilgileri ve açıklamaları topladık.

En önemli telefon üreticilerinden biri durumunda bulunan Apple yeni telefonu İphone 8 ile de isminden sıkça bahsettirecek gibi gözüküyor.  Apple yenilikçi yapısı ile önde gelen bir firma olurken yeni telefonu ve serisinin 8.telefonu olacak iphone 8 Apple markasının yenilikçi kişiliğini yine yansıtacak gibi görünüyor. Telefon ne zaman bizle ile buluşacak, teknik özellikleri neler, fiyatı nedir gibi tüm soruları yazımızda sizler için cevaplamaya çalıştık.

İphone 8 Ekran

Çok yeni bir teknoloji olan ve genelde televizyon piyasasında gördüğümüz OLED ekranlar televizyon üzerinde çok yüksek fiyatlara satılmaktadır. Düşünülene göre Apple yeni telefonu ile çok ses getirmeyi bekliyor bunu etkileyen etkenlerin başında da OLED ekran teknolojisi geliyor.

HABERİN DEVAMI

Parmak İzi Okuyucu

Geçtiğimiz günlerde çıkan bazı fotoğraflara göre İphone 8’de parmak izi Touch ID alışılanın aksine arkada konumlandırsa da bazı farklı düşüncelere göre ekran içinde konumlandırılacak. Touch ID’nin yeninin tartışılmasının sebebi ise telefonun kasa ekran oranının yüksek olacağının düşünülmesi. Yani ekran kasanın büyük bir kısmını kaplayacağı için Touch ID için yeterli alan kalmıyor bu nedenle parmak izi okuyucusunun konumu tartışma konusu.

İphone 8 Bataryası

Şimdiye kadar gelen bilgilere ve öngörülene göre İphone 8 bir önceki model ile aynı kasa boyutlarına sahip olacak. Fakat bataryada bu duruma karşın yine de ilerleme olması ve daha iyi bir pil ömrünün müşterileri karşılaması bekleniyor. Bir önceki model olan İphone 7 2700 mAh pil kapasitesi sahipti ayni kasaya ait İphone 8 modelinin 3000 mAh civarlarında bir pile sahip olması bekleniyor.

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak?

Bundan önceki bütün tanıtımlarını Eylül ayında gerçekleştiren Apple serinin 8. Telefonu olan İphone 8 modelini de büyük ihtimalle yine Eylül ayı içerisinde tanıtacak. Apple telefon pazarındaki 10.yılı olması sebebi ile bir farklılığa gitmez ise telefon Eylül ayında bizlerle olacak. Tanıtım tarihi hakkında bir başka düşünce ise 10 yıl önce olduğu gibi ilk İphone’un çıkış tarihi ile aynı gün yani 29 Haziran da serinin 10. Telefon olan İphone 8 modelinin de tanıtımının bu tarih de olabileceği yönünde.

Önceki Tanıtım Tarihleri:

  • İphone 4: 24 Haziran
  • İphone 4s: 14 Ekim
  • İphone 5: 12 Eylül
  • İphone 5s: 10 Eylül
  • İphone 6: 9 Eylül
  • İphone 6s: 9 Eylül
  • İphone 7: 7 Eylül
  • İphone X: ?
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz