Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

İOS 11 Nasıl Yüklenir?

İOS 11 Nasıl Yüklenir?

Apple, düzenlediği WWDC17 etkinliğinde bahsettiği yeniliklerle iOS 11 işletim sisteminin ilk betasının yayınlandığı açıklandı. Herkese açık olan ilk beta sürümü Haziran ayının sonlarına doğru yayınlanacak. iOS 11’i şimdi denemek için kurulumunu sizlere anlatacağız.

Öncelik olarak iOS 11 güncellemesini her Apple cihazı yükleyememektedir.

iOS 11 Güncellemesini Yapabilecek Cihazlar

  • iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus
  • iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, 9.7 inç iPad, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro,
  • iPod Touch 6

 

Cihazınızı Yedekleyin

Apple tarafında yayınlanmış olan iOS 11 hala test aşamasındadır. Beta sürümünde ise takılmalar, uygulamalara uyumsuzlukları, kendini resetleme gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda beta sürümden memnuniyetsiz kalmanızla eski sürümünüze dönmek istersiniz. Eski sürüme dönmek isterseniz cihazınızı yedekleme durumundan faydalanmanız gereklidir. Kötü bir durumda kalmamak için iOS 11 betasını yüklemeden önce kendi bilgilerinizi yedeklemeniz size yarar sağlar.

Yedekleme işlemi içinse, İTunes’e giriş yaparak kenar çubuğunda bulunan özet kısmından, şimdi yedekle seçeneğiyle yedekleme işleminizi gerçekleştirebiliriz. Bu işlemin tamamlanması sonrası cihazınızı beta sürümüne yükseltirken korkmaya ve çekinmeye gerek yoktur. Çünkü istediğiniz an bilgilerinize yedek dosya aracılığıyla geri dönebilirsiniz. Bütün bunların sonrasında Cihazınıza geliştirici profilini yükleyin.

HABERİN DEVAMI

Cihazınızı iOS 11’e Güncelleyin

Cihazınıza yüklediğiniz geliştirici profilin sonrasında izleyeceğiniz yol ise;

Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleme bölümüne geçerek yeni güncellemeleri kontrol etmelisiniz. iOS 11 güncellemesini cihazınıza indirerek kurmaya başlayabilirsiniz.

Cihazı Neden Yedeklemeliyiz

Cihazınızı yedeklemeniz sizin bilgileriniz için çok önemli bir işlemdir. Bu işlemle birlikte cihazınıza yaptığınız bir güncelleme sonrasında memnun kalınmaması veya güncellemede sıkıntılar çıkması sonucu oluşan bilgi kaybına engel olunur. Olası hatalarda ki veri kaybı sıfıra indirilir. Bu işlem sayesinde bilgileriniz güvende olmakta ve sıkıntıların önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bilgisayar olarak seçilmesi gereken yedekleme bölümüne iTunes ile girebilir yedeklemenizi tamamlayabilirsiniz. iTunesin üzerinden yedeğin alınması ve telefona uygulanması en doğru ve sağlıklı işlem olacaktır. Bunun dışında ki durumlar sizlere sıkıntı oluşturabilmektedir. İTunes yoluyla kolayca eski bilgilere ulaşabilmektesiniz.

iOS 11’i Kullanmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor

Apple iOS 11 güncellemesini indirebilmeniz için ilk olarak geliştirici hesabınızın olması gereklidir. Bu durumda direk olarak Apple’ın geliştirici sayfasından ücretsiz bu güncellemeden faydalanabilmektesiniz.

Bir başka yol ise bu sistemi internet üzerinden sitelerden bularak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz durumda telefona atarak bu betayı kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Yükle seçeneğiyle birlikte işlem otomatik olarak başlatılmaktadır. iOS 11 profilini iPhone veya iPad’inize tanımlamanız gerekmektedir. Bu işlemlerin sonucunda her zaman ki telefonda bulunan güncelleme bölümüne girerek indir ve yükle seçeneğiyle iOS 11 kurulumuna geçebilmektesiniz. Kurulum tamamlandığında bu beta sürümüne sizde sahip olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz