Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

İnternet Nasıl Hızlandırılır?

İnternet Nasıl Hızlandırılır?

Dünyanın en pahalı internetini kullanmak sizce bir ayrıcalık mı yoksa saçmalık mı? Şuanda dünyada en pahalı internete rağmen en yavaş internetlerinden birisi kullanıyoruz. İnternet alt yapımız çok kötü fakat 4.5G ile hızlanacağı söylense de şimdilik çoğu kişinin interneti yavaş durumda. Bunu bir nebze de azaltıp internetinizi maksimum hızda kullanmanızı sağlayacak bazı önerilerimiz var, iyi okuyup uygulamaya çalışmakta fayda var.

HABERİN DEVAMI
  • Bu adresten internet hızınızı ölçün. Muhtemelen indirme ve yükleme hızlarınızı gösterecektir. Siz internette dolaşırken yükleme hızınız ne kadar çok olursa o kadar hızlı dolaşırsınız. Eğer indirme hızınız 4 MPS, yükleme hızınız ise 500 KBPS üzerindeyse sorun olmaması gerekir. Onun altında olanlar ise sorunludur. İnternet servisiniz ile görüşmenizde fayda var.
  • Eğer internet hızınız iyi fakat yavaşsa bu bilgisayar veya modemden kaynaklanabiliyor olabilir. Bilgisayarınız Windows Vista ve üzeri, Driver dosyaları güncel ve modeminiz bilgisayara (eğer wifi ise) yakın olmalıdır.
  • Bilgisayarınızı anti virüs ile taratarak internete yavaş girmenize neden olan programları bulabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda bir program yada başka bir bağlanan kişi internetinizi sömürüyor olabilir. Bu yüzden IP adresinize girip modem arayüzüne girerek kimler bağlanmış görebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek en iyi adım olacaktır.
  • İnternetiniz yine yavaş ise bu internet sitesi yavaşlığı veyahut internet servisinize DDoS saldırıları neden olabilir. Beklemekten başka çare yoktur.
  • Bilgisayarınızı güncellemekte fayda var. Çünkü Windows her geçen gün güncelliyor ve internette daha hızlı gezinmenizi sağlayan bir çok güncelleme getiriyor. Tavsiyem mevcut işletim sisteminizi en güncel duruma getirmenizdir.
  • Eğer internette hızlı dolaşabiliyor fakat oyunlarda sorun yaşıyorsanız WTFast gibi programlarla oyunu hızlandırabilirsiniz.
  • Oyun sunucularında yavaşlık olabilir bu nedenle de yavaşlıyor olabilirsiniz.
  • Eğer hiç biri olmadıysa teknik bir sorun var demektir. Bu sorunlarla ilgilenmek için kullandığınız internet servisinize arıza kaydı tutturup yaptırmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz