Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

İnstagram Reklam Yayımlama Nasıl Yapılır?

İnstagram Reklam Yayımlama Nasıl Yapılır?

Sosyal paylaşım siteleri facebook ile ortaya çıkmıştır. İlk olarak tanıştığımız facebook bir dönem en revaçta olan sosyal paylaşım sitesiydi. Sosyal paylaşım sitelerinin zamanla artması ve gelişmesiyle facebook sosyal paylaşım siteleri arasında ikinci üçüncü sıralara düştü. İnstagram ise son dönemlerde en çok revaçta olan sosyal paylaşım sitesini oluşturmaktadır. İnstagram en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesini oluşturduğundan dolayı da bir reklam verileceği zaman ya da bir tanıtım yapılacağı zaman tercih edilen ağlar arasında yerini almıştır.

Bir markayı ya da bir ürünü tanıtmak için elbette ki en iyi seçenek instagram olmuştur. Çünkü instagramın birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Ve bu kullanıcılar o reklamlarla karşılaşacaktır. Bunun için de instagram da reklam vermek en mantıklı olanıdır. Peki, instagram da reklam yayımlama nasıl yapılır?

HABERİN DEVAMI

İnstagram da reklam yayımlamak için instagram ana sayfasında herkesin göreceği şekilde reklamlar verebileceğiniz gibi instagram kullanıcıları aracılığıyla da reklam yapma imkânınız bulunmaktadır. İnstagram ana sayfasından reklam yayımlamak sizin için hayli masraflı olacak olan bir yoldur. Ancak instagram kullanıcıları ile iletişime geçerek, takipçi sayısı çok olan, instagram fenomeni olan kişilerden reklam talep edebilirsiniz. Bu şeklide yaptıracağınız reklamlarda hem iyi bir kitleye ulaşmış olacaksınız. Hem de daha uygun fiyatlarda reklamlarınızı yaptırmış olacaksınız.

İnstagram kullanıcılarına reklam yaptırırken hitap ettikleri kitleyi de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bayanların takip ettiği bir kişiye bayanlara göre olan reklamlar yaptırılmalı, erkeklerin takip ettiği kişiye de erkeklere göre reklamlar yaptırılmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz