Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Facebook’un Kurucusu Hacklendi

Facebook’un Kurucusu Hacklendi

Dünya kadar paranız olsa bile kendiniz için, yeteri kadar korunma sağlayamayabilirsiniz. Mark Zuckerberg için de bu durum geçerli oldu. Facebook’un kurucularından biri olan Mark Zuckerberg’in Twitter, Pinterest hesapları hacklendi. Evet bildiğiniz hacklendi.Facebook CEO’sunun da diğer kişiler gibi sosyal medyada hesapları bulunuyor. Kendisi, bu hesapları korumak için klasik uygulamaların dışına çıksa dahi, OurMine grubunun saldırılarından kaçamadı.

Daha önce de LinkedIn parolalarının çalındığına dair bir haber yapmıştık. Mark Zuckerberg’in de Twitter ve Pinterest hesaplarının yanı sıra LinkedIn hesabı da hacklendi.

mark

HABERİN DEVAMI

İnstagram hesabını da hacklediklerini iddia eden saldırganların son gelişmelere göre bunu gerçekte yapamadıkları ortaya çıktı. Facebook CEO’sunun Google hesabında bir değişiklik görünmüyor. Bunun değişik güvenlik uygulamaları kullanmış olmasından mı yok ise saldırganların bunun için iş göstermemesinden mi kaynaklı olduğu henüz bilinmiyor.Twitter, Mark’ın hesabındaki durumu ayrım etmekte gecikmedi ve hemen hesabı askıya aldı. Ocak 2012’den bu yana herhangi bir tweet atmayan Zuckerberg’in profilinde saldırganların attığı gönderi bulunuyordu ve bu da hemen kaldırıldı.
Bu olaydan hareketle özellikle Linkedın başta olmak üzere her yerdeki parolalarınızı değiştirmekte yarar var. şayet yapabiliyorsanız her platformda ayrıcalıklı bir parola kullanmayı ve arada bir bu şifreleri değiştirmeyi alışkanlık edinmeye çalışın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz