Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Deep Web Seviyeleri Nelerdir?

Deep Web Seviyeleri Nelerdir?

Deep Web terimini daha iyi anlayabilmek için webin yapısına bakmak gerekir. İnternet çok seviyeli katmanlardan oluşmaktadır. Her bir katmanda içerik ve güvenlik ve erişilebilirlik farklılık gösterir. Matrix filmini gaslınüzde canlandırmak yararlı olacaktır.
Seviye 0 (Common Web) : Günlük kullandığımız interneti oluşturan katmandır.

Seviye 1 (Surface Web) : Yüzey İnternet. Ulaşmak için arama motorları üzerinden sıradan bazı sorgular yapmanız gereken web. Güvenlik kameraları sunucuları, Access veritabanları buna örnek gösterilebilir. Temp mail hizmetleri, dns sorgulama hizmetleri türü hizmetlerin verildiği sitelerde bu seviyede hizmet verir.

Seviye 2 (Bergie Web) : Bir tek İnternet. Bu seviyede arama motorlarının arama neticelarını kitlediği siteler, FTP serverlar, indexlenmeyen +18 filmler bulunmaktadır. Ulaşmak için arama motorlarında detaylı sorgular yapmanız gerekebilir. Bu seviyeye giren pek çok site arama neticelarında en son sayfalara atılır. Bu seviye düzgüsel yollarla ulaşabileceğiniz son seviyedir

//Bundan sonraki katmanlara ulaşım için proxy kullanımını gerektirir.

Seviye 3 (Deep Web) : Başlangıç Deep Web Seviyesi. İkiye ayrılır.

1. Proxy Seviyesi : .Onion sitelerin bulunmadığı fakat yasa dışı olan her tür sitenin bulunmuş olduğu seviyedir. Arama motorları tarafından çoğu kere indekslenmezler. Pekçoğu sunucu kullanır. İçlerinde PHP kodlama sitelerde bulunur. Bu seviyede bulunanlara örnek vermek gerekirse: İllegal araştırma sonuçları, hafifçe düzeyde illegal +18 filmler, hacker grupları, virüsler, script kiddieler, ünlülerin skandalları, VIP dedikodular, bilgisayar güvenliği ile alakalı konular, suikast videoları vb. Bu içerikler genel anlamda yasadışı forum tarzı sitelerde barınır.

//Bundan sonraki katmanlara ulaşım için tor kullanımını gerektirir.

2. TOR Seviyesi : .Onion sitelerin işin içine girdiği seviyedir. Sitelerin geneli kişisel sunuculardadır. Bu seviyede bulunanlara örnek vermek gerekirse: ELIZA dataları, hacklenen sunucuların bilgileri, data tüccarları, gizli saklı devlet belgeleri, wikileaks belgeleri, devlet sırrı satan casuslar, terör örgütleri, bomba ve tabanca eğitimleri, federal bilgiler, istihbarat sırları, yasadışı bilimsel araştırmalar, bilim adamları, shell network, assembly programcıları, gerçek hackerlar, microsoft gizli ağ detayları, güvenlik ve data analistleri vb. Bu içerikler genelde html kodlama sitelerde ve kişisel sunucularda barınır. Sunucu sahipleri, sunucularını korumak için her şeyi yapabilirler.​

Düzey 4 (Charter Web) : Ayrıcalıklı Deep Web Seviyesi. Bu seviyeye ulaşmanız basit değildir fakat ulaşabilirseniz size getirisi de küçük şeyler olmayacaktır. İkiye ayrılır.

1. TOR Seviyesi : Sadece Tor browser kullanılarak ek bir şey yapılmadan ulaşılabilen seviyedir. Bu seviyede; gizli saklı şirket ve piyasa bilgileri, önceden belirlenmiş milyonluk bahis neticeları, bilyon dolarlık satışlar, dünyaca ünlü tabanca kaçakçıları, tank – roket- savunma sistemi satışları, yasaklanmış filmler – videolar – kitaplar – müzikler, üst düzey görevlerde bulunan devlet casusları, önemli ses kayıtları, paralı askerler, paralı ordular, paralı özel timler, kara kutular, aşırı illegal ve yasaklanmış +18 içerikler, devlet görevlilerinin seks kasetleri, detaylı gizli saklı wiki ansiklopedileri, insan ticareti, uyuşturucu ticareti, yasaklanan kimyasalların ve ilaçların ticareti, kan bankalarından kaçırılan kanların ticareti, yamyamların – vampirlerin öldürmek için insan arayışları, illegal deneyler için insan denek aranması, sniperlar, mafyalar, pedofoliler gibi şeyler bulunmaktadır. Bu seviyenin geneli .Onion sitelerden oluşur. Tehlikeli seviyelerdendir.​
//Bundan sonrası için kapalı erişim gerekir.

HABERİN DEVAMI

2. Özel Erişim Seviyesi : Ne olursa olsun denetim edilemeyen seviyedir. Şu ana kadar ulaşılabilmiş en tehlikeli seviyedir. Ulaşmanız için tor browserlar yetersiz kalır. “Closed Shell System” isminde olan özel bir erişme yöntemi vardır. Bu seviyede bulunan şeylere örnek vermek istersek: yapay zekalı ölüm makineleri, suni zeka işlemcileri, GGGEQP işlemcileri, Tesla’nın planları, kristalize güç kontrolörleri, hava durumunu değiştirebilen cihazlar, gizli HAARP projeleri, Atlantis’in yeri ve ile alakalı gizli saklı araştırmalar hatta Atlantis’in bulunmuş olduğu yerin detaylı konumları, özel üretim motorların planları, Tanrı’nın olduğunu kabul etmeyenler ve ispatları, masonlar, illuminati, gizli saklı algoritmalar ve hesaplamalar, global terör ağı, global katliam ağı, global uyuşturucu ağı, global insan ticareti ağı, süper bilgisayarlar ve suni zekalar vb vb. Bu kategorinin genelini bilimadamları oluşturur. Sitelerin tamamı kişisel sunucular yada özel üretim gizli sunucular üzerindedir. Bu seviyede uygulanıldığında dünyayı değiştirecek ispatlanmış deneyler bulunur. Ulaşmak için düzgüsel bilgisayarlar ve web ağları yetersiz kalabilir.​

Şu ana kadar anlatılan seviyeler Deep Web’in %80’lik kısmını oluşturmaktadır. Geriye kalan %20 nedir peki?

//Buradan sonrası için Kuantum teknolojisi ile çalışan cihazlar ve internet gerekir.

Düzey 5 (Marianas Web) : Bu seviye hakkında fazla bilgimiz yoktur. Çünkü daha ulaşılamamıştır. Bu seviyeye ulaşmak için şu an kullandığımız teknoloji yetersizdir. Kuantum teknolojisi ile çalışan bilgisayarlara ve internete ihtiyacımız vardır. Malum en tehlikeli seviyelerdendir. Adını dünyanın en derin çukuru olan Mariana Çukuru‘ndan alır. Seviyenin sınırları belirsizdir fakat sonu vardır. İçerisinde bulunacak sitelerin dünyayı değiştirebileceği bilinmektedir. Bu seviye için “Eğer olurda birgün ulaşılırsa o gün internetteki savaş bitecektir” denilmiştir. Yüksek teknolojiye sahip AR-GE laboratuvarlarında bulunan bir çok bilim adamının bu seviyeye ulaştığı ve informasyon paylaşımı yaptığı söylenir. Burada bulunan bilgilerin tüm canlı yaşamını değiştirebilecek ve dünyaya hakimiyet kurulabilecek güçte olduğu bazı bilim çevrelerince belirtilmiştir. Bazı devletlerin ve hacker gruplarının da bu sistemlere eriştiği söylenir fakat bu konuda bilgi yoktur. Bazı bilim çevrelerinden sızan haberlere göre buradaki bilgilerle tüm dünyadaki nükleer füzeler çalıştırılabilir. İstihbarat örgütlerinin buradaki hackerlara nükleer sistemleri yok etmesi için iş teklif ettikleri iddia edilmektedir.

Düzey 6 : Malum en tehlikeli seviyedir. Hakkında hiçbir bilgi yoktur. Sınırları belirsiz ve sonu belli değildir. En gelişmiş teknolojiyle bile erişelememiştir.

Seviye 7 (The Fog/Virus Soup) : 7. Düzey savaş bölgesi olarak tabir edilir. Eğer bir gün ulaşılabilinirse hepimiz kendi için savaşacaktır. Amaç seviye 8’e başka insanların çıkmasını önlemektir.

Düzey 8 (The Primarch System) : 8. Düzey direkt erişime açık değildir. Ne bir hükümet veya organizasyonun ne de kimsenin tam olarak bilmediği bir Primarch Sistemi tarafından denetim edilir. Bu sistem ilk başlarda 2000’li yıllarda tesadüfen ortaya çıkarıldı. Sistem tepkisiz ve tüm internete değiştirilemeyen rastgele komutlar göndermektedir. Düzey 8 günümüz bilgisayarların baş edemeyeceği devasa bir işlem gücü olan “level 17 quantum t.R.001 level function lock” kullanır. En son olarak seviye 8 “İnternetin en son Patronu” olarak geçer.

Bu bilgilerin doğrulur hakkında somut kanıt olmasa da, bir çok kişi tarafından böyle bilinmektedir. İnternetin sizi yönetmesini izin vermeyin. Fişi çekin ve rahatlayın. Deepwebtr.net’den alınmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz