Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

Dead Island Riptide Oyun İncelemesi

Dead Island Riptide Oyun İncelemesi

Tatil beldelerinin vazgeçilmezi olan anima-törlerin eğlencesine tahammül edemeyen tatilcilerin yanında zombiler de yer almaktadır. Hayır, unutmuşsunuzdur diye hatırlatıyorum zira bu çok önemli bir gerçek.

Ne var ki bu zombiler, animatörlerden heveslerini alamayıp tüm adayı bir ziyafet alanı olarak görmeye başlayınca da işler karışabilir. Mesela bavullar otel lobilerinde başıboş ve dağınık kalır, bellboylar birliği bu adada kaybolan arkadaşları için yürüyüş yapabilirler. adanın en şahane koylarında duraklamak İsteyen zengin birtakım insanlar, denize dökülen cesetlerden hoşnut olmayıp bu olayı bir doğa katliamı statüsünde değerlendirerek basında yer edebilirler ve en kötüsü de biz bu adada hayatta kalan birkaç kişiden birinin rolünü üstlenmek zorunda kalabiliriz!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıldan bir önceki yıl (Tam geçtiğimiz yıl yazıyordum kİ 2013’e adım attığımızı hatırladım.), Dead Island‘da başrolde oynadık. Kâh küreklerle zombilerin kafasına vurduk, kâh sağda solda başıboş kalan araçlara binip onları ezdik, kâh kafalarını kopardık, kâh güldük, eğlendik, mücadeleyi asla bırakmadık.

Dead Island Riptide Hileleri

Her ne kadar orijinal bir fikir olsa da maalesef bir klasik olmaktan çok uzak bir oyundu Dead Island. Bir dolu bug‘ı vardı, onlar giderildi belki ama oyunun biraz yavan kalan oynanışını düzeltecek bir yama icat edilemedi.

Şimdi soracaksınız. Dead Island: Riptide bize ne vaat ediyor? Oyunun yapımcısı Techlandln cevabı aynen şu şekilde: *Bır önceki oyunda ne varsa aynısının daha süslüsü!’*

HABERİN DEVAMI

Dize kadar su

Banoiyi hatırlıyorsunuz, değil mi?Turkuaz sular, küçük kulübeler… İşte artık o adada değiliz. Bu defa Palanal’de tutsak kalmış durumdayız. Bir şey fark etti mİ sanıyorsunuz? Aslında ediyor ama Öyle ahım şahım farklılıklar göreceğinizi de düşünmeyin.

Palanai Adası, Banoi’yc göre daha kasvetli ve daha melun bir ada: Sel basmış mekânlar, kapalı hava ve bunu müteakip yağan yağmur, bataklıklar… Her türlü pislik Palanai de toplanmış maşallah. Tabii ki tüm bu güzelliklere (!) bir de zombiler ekleniyor ve her şey daha da şahane oluyor.

Dead Island Riptide Türkçe Yama

Techland. Riptideı yepyeni bir oyun olarak zaten nitelendirmiyor lakın olaylar ilk oyundan hemen sonrasını konu alıyor; hatta oyun, ilk oyunla o kadar bağlantılı ki ilk oyundaki karakterinizi direkt olarak yeni oyunda, tum özellikleriyle kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu karakteriniz, sahip olduğu Özelliklere ek olarak yeni özellikler de kazanmaya başlıyor ve buradan da sanki bu olayı gerçekleştirirseniz, oyuna 1 – 0 galip başlayacağınızı anlıyoruz. Oyuna yeni adım atacak olan oyuncularsa ilk oyundaki dört farklı karakterden birini veya yeni eklenen, Fist of the Dead Star videosundan esinlenerek hazırlanmış olan, güçlü arkadaşı seçebiliyor. Yeni karakterin zombiterc karşı daha iyi bir mücadele vereceğini düşünüyoruz ama dereyi görmeden de paçaları sıvamamak lazım, havalar soğuk malum. (Mevsimsel espri.)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz