Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

DDoS Saldırıları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

DDoS Saldırıları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

DDoS Saldırıları, asıl adıyla Distributed Denial of Service attack olarak bilinmektedir. Kısa ve öz anlatımıyla, bir sunucuya yapılan, sunucular veya zombi bilgisayarlar aracılığı ile saldırılardır. Bu saldırılar, saldırılan sunucunun güvenlik ve korumasına göre şiddeti azalıp çoğalmaktadır. Bu saldırıların amacı, sunucuya yük bindirerek işlemleri geciktirmesi hatta çökmesine neden olarak kayıplar yaşatmasıdır. Bu saldırılar sonucunda kullanıcılar sunucuya giriş yapamaz ve işlem süresi uzar. Bu iki taraf için de oldukça kötü sonuçlar doğurabilir. Saldırı sonucu büyük açıklar meydana gelebilir ve bu açıklar sonucunda kötü niyetli kimseler bunu kendisi için kullanabilir.

HABERİN DEVAMI

Hackerlar, programlara zararlı yazılımlar ekleyerek kullanıcılar için bir baş belası haline gelebilir. Bu programlar kullanıcıların bilgisayarını zombi yapabilir. Bunun sizler için zararı, internete yavaş bağlanma, bilgisayarı yavaş kullanmak zorunda kalmak gibi bir çok nedeni vardır.

DDoS saldırısı alan kişiler ise, sunucuları erişilemez hale gelir ve kullanıcılar için hizmet veremez durumunda kalır. Bunu önlemek, DDoS saldırılarını önleyen bir çok şirketi le gerçekleştirilebilir. Bunlara örnek, Cloudflare verilebilir. Hem ücretsiz hemde profesyonel olarak ücretli hizmet vermektedir.

DDoS saldırısı her kullanıcı için geçerli olabilir. Bunu önlemek için önce siz kendi bilgisayarınıza dikkat edin, sonra internet sitenizi korumak için gerekli adımlar atınız. Fakat hiçbir kullanıcı %100 korunamaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz