Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Blogger Database Kopyalama – Yazıları Kopyalayın

Blogger Database Kopyalama – Yazıları Kopyalayın

Merhabalar. Son günlerde webmaster forumlarında dolaşan, bu taktik ile çok güzel para kazanan arkadaşların taktiğini sunmak istiyorum. Bunu 2-3 yıl kadardır bilip yabancı dildeki sitemde kullanıyordum fakat satış düzeyine asla getirmedim. Bunu sizlere sunarak hem sizleri bilgilendirmek isterim hemde bu konuyla Blogger bölümümüzü canlandırmak isterim.

Öncelikle bir blogu seçin ve giriş yapın. Sonrasında, alttaki kodu sitenin sonuna ekleyin.

/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500

atom.xml blogun sıfır hali. Burası sade haliyle tüm içerikleri çekmenize yardımcı olmayacaktır. Bu kodu yapıştırdıktan sonra CTRL + A yapıp kopyalayın ve bir dosya oluşturup, buna yapıştırdıktan sonra .xml uzantısıyla kaydedin.

HABERİN DEVAMI

Blog panelinize girin ve sol taraftaki panelin en altına inin ve “Diğer” kısmına gelin. Sonrasında “Blogu İçe Aktar” diyin, otomatik yayınlaya tik atın ve kaydettiğiniz .xml uzantılı dosyayı seçin. Sonrasında aktarıp blogunuza bakın. Seçtiğiniz siteyle aynı içeriğe sahip olacaksınız.

Benim Blogger blogumdan bilgi çalınmasını nasıl önlerim?

Bu ise daha kolay. RSS’yi engelleyerek. Bunu nasıl yapacağız? Blogger paneline girin ve Ayarlar > Diğer > Site içerik Takibi kısmına gelin açıksa kapatın. Kapalıysa ellemeyin. Bu yöntem ile kimse sizden çalıntı iş yapmayacak. Tabii kendi içeriğinizin çalınmasını istemiyorsanız başkasının içeriğini çalmayın!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. YUNUS EMRE YANAR dedi ki:

    HOCAM EN SONA DEMEK İSTEDİĞİNİZ NEDİR YANİ ŞABLON HTML DÜZENLEDEN Mİ KOYUCAĞIZ TEŞEKKÜRLER SİZİN YAZILARINIZI HERGÜN OKUYORUM HARİKALAR !

    1. Atakan YILDIRIM dedi ki:

      Merhaba hocam. Hayır, ayarlar kısmından diğer kısmına tıklayın ve yazı yükleyin tuşuna basıp kopyladığınız databasei XML şeklinde yükleyin. Teşekkürler.

Yorum Yaz