Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Araştırmacılar Elektronik Sigara İçin Dedi!

İngiltere’de yapılmış olan bir araştırma, elektronik sigaranın aslında sigaralara göre çok daha güvenli bir seçenek olduğunu ortaya koydu.

Yapılmış olan bir araştırma, elektronik sigara içen insanların vücutlarında 6 ay sonra normal sigaraya devam edenlerde kıyasla daha az kansere yol açan maddelere rastlandı. Uzmanlar, ise sigaradan elektronik sigaraya geçmeyi düşünenlerde oluşturulmuş olan‘elektronik sigaralar, normal sigaralara göre daha zararlı’ gibi aslı olmayan önlemlerinde önüne geçmeyi hedefleyen projeler.

HABERİN DEVAMI

Ancak aynı çalışmalara göre çok daha güvende olmadığı için sigara içenlerinde tamamen elektronik sigara kullanmaları ve ‘nikotin tedavisi’ almaları gerektiği de söyleniyor. Araştırmayı yapmış olan ekibin başında bulunan Londra Üniversitesi’nden Lin Shahab: “Elektronik sigaralarla vücuda giren zehirli kimyasalların, temsili deneyler kullanan daha önceki araştırmalarda söylenenden kayda değer miktarda daha az olduğunu gösterdik. Bu da, elektronik sigaraların güvenliği konusundaki şüphelerin yanlış olduğunu gösteriyor” ifadeleri veriliyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz