Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

Android Telefona Format Atma

Android Telefona Format Atma

Neredeyse herkesin android akıllı telefonla bir geçmişi vardır. Oldukça yaygın olan  Android Telefona Format atma işlemi sizlere anlatacağız. Telefonlarda sıkça yaşanan yavaşlama , kasma ve donma gibi sebepler oldukça can sıkıcı olmakla birlikte gündelik hayatımızda aktif rol oynayan androıd telefonlarda işlem yapmamıza da engel teşkil etmektedir. Bundan 10 yıl önceki süreçte hayal olarak görülen androıd telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmezi olup her alanda bizlere yardım sağlamaktadır. Özellikle neredeyse telefon sahibi herkesin İOS ile yarışır bir şekilde bilgi sahibi olduğu android’ler bu konuda göze çarpmaktadır.

Android Telefona Format Atmanın İncelikleri

Günümüz içerisinde telefon sahipleri, müzik dinlemeden tutun fotoğraf çekmeye, internette gezmekten tutun mobil ödeme ile alış veriş yapmaya birçok işlemlerini artık telefonundan halletmektedir. Gezmek için uzun yollar çekmenize veyahut fatura ödemek için uzun uzun sıralara girmenize gerek kalmayacak artık. Mobil telefonlar vasıtasıyla kullanıcılar istedikleri süreç içerisinde ister oturduğu yerden ister yürüyüş yaparken tüm fatura ve gerekli ödemelerini yapabilme şansına sahiptir.

Bu sebepler dahilinde işlevsel açıdan sorun yaşamaması donma , aksama ve bunun gibi işlevde aksamalara sebep olacak sorunlar bulunmamalıdır. Bu nedenle ağırlaşan ve donma kaynaklı veyahut başka sebeplerden kaynaklanan problemleri gidermek adına format atmak zorunda kalabilirsiniz. Telefonunuz ister Samsung ister sony ister ise htc gibi android telefon olsun, bu hususta önemli olan telefonunuzun android olmasıdır. Fakat normaldir ki format atma işlemini her kullanıcı bilmemektedir. Biz yazdığımız bu makalede sizlere android telefon ve cihazlara nasıl format atılır göstereceğiz.

HABERİN DEVAMI

Andorid cihazlara format atmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır bunlar ise;

  • Telefonunuzun menü kısmına giriniz. Menüye girdikten sonra ayarlar kısmında geliniz. Daha sonra yedekle ve sıfırla veyahut da fabrika ayarlarını sıfırla kısmına tıklayarak telefonunuzu ilk haline getirebilir ve eskisi gibi hızlı bir şekle kavuşturabilirsiniz. Bu sıfırlama işlemleri bazı telefonlarda direk ayarlardan görebileceğiniz şekilde ayarlanmışken, bazı telefonlarda ise gizlilik bölümünün içinde yer almaktadır.
  • Cihazınızın arama bölümü *2767*3855# tuşlamanız sonrası arama yapılması dahilinde telefonunuz otomatik olaraktan formatlanacak ve eski halini alacaktır.
  • Son olaraktan yapacağınız işlem dahilinde telefonunuzu kapatmanız, cihaz kapanınca ki süreçte ortadaki tuşa basarak ve sonrasında açma ile kapama tuşuna dokunaraktan telefonunuzu açınız. Sonrasında karşınızda açılacak olan ekranda wipe data seçeneği içerisinde factory reset seçeneğine tıklayınız. Sonrasında reboot now dolayısıyla format ataraktan telefonunuz yeniden başlatınız. Telefonunuzu yeniden başlatmanız sonucu format atma işlemi son bulacaktır.

Uygulanan 3 ayrı işlem dahilinde kesin olaraktan faydalanmanız mümkündür. Günümüzde formatlama yöntemi olaraktan bunlar bilinmekte ve bunlardan yararlanılmaktadır. Ayrıyeten yazılımlar arasında en güçlü olanı olaraktan rom atma bilinmektedir. Yapılan bu işlemler her andorid cihazda geçerliyken markadan markaya ufak farklılıklar göstermektedir. Ayrıca yapacağınız formatlama işlemlerini sonrası verilerinizi silinecektir Verileriniz silineceği için telefonunuzu formatlama süreci başlatmadan önce yedeklemenizi önemler arz ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz