Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ocak 2018

Android sisteminde Recovery Ne İşe Yarar

Android sisteminde Recovery Ne İşe Yarar

Android sisteminde Recovery Ne İşe Yarar

Android rehberi ve bu rehber içerisinde anlatım yapacağız. Yazacağımız yazıda Android cihazlarda Recovery ne işe yarar buna bakıp anlamaya çalışacağız. Hakkında merak edilenler ve bütün ayrıntılarıyla sizlere bilgi aktarımını sağlamaya çalışacağız.

Recovery Nedir?

Bir çok kişinin Android sisteminde merak ettiği şey Recovery mod nedir menüsü ne işi yarar, nasıl Recovery menüsüne erişebilirim, kullanımı, kullanım sırasında anlatımlar. Hepsinin cevapları bu yazımızda mevcuttu buyurun beraber okuyalım.

En önemli bölümü teşkil eden ve Androidin esas işletim merkezi olan Recovery komuta merkezi en kritik ve en anlaması zor sistemdir. Bütün Androidlerde bulunan bu komuta merkezi kurtarma görevi ile beraber cihaza res atma gibi daha bir çok özelliği de bünyesinde taşımaktadır. Recovery modu tüm Android cihazlarında olduğu gibi teknik her anlamda özellikle boot disk olarak yani kurtarma olarak işlev görmektedir. Bu menü kurtarmalara ulaşabilmek için kullanılan bir ara yüzdür. Android cihazlarda bir kere daha söylenilmektedir ki standart olarak kullanım görmektedir. Kısıtlı bir menüye sahip olan stok Recovery mod sizlere Samsung cihazlarında başta olmak üzere diğer Android cihazlarında ki gibi bir hizmet sunmaktadır. Herkeste aynı özellikler mevcuttur.

HABERİN DEVAMI

Recovery Moda Girmek

Android olan bütün telefonlarda, Recovery mod girişi için öncelikle telefonunuzu kapatmanız gerekmektedir. ardından ses açma, ses açma dediğimiz home tuşu ve güç tuşuna beraber basarak telefonunuzun açılmasını yani ekrana logo simgesinin yansımasını bekleyiniz. Logoyu gördüğünüzde ellerinizi tuştan çekiniz ve Recovery moddasınız. Bu modda karşınıza basit görünen aslında da basit olan ve anlamasında çokta fazla güçlük çekmeyeceğiniz bir menü çıkar.

Bu yolu doğru bir şekilde izlediğiniz sürece sorunsuz bir şekilde Recovery moda girmiş olursunuz. Bu arada sorunsuz bir şekilde girebilmek için tuş kombinasyonunu doğru bir şekilde yapmak gerekir. Herhangi bir tuşa yanlış bastığı halde Recovery moda erişim imkansız olur. Android sistemi genel olarak samsung gibi orta tuşu yani home tuşu mevcut olan telefonlar Recovery moduna girmek mümkün ve daha kolay olabiliyor.

Moda giriş aynı bu şekilde olmamaktadır. Diğer telefon markalarında da LG, Sony gibi, orta tuş bulunmadığından dolayı ses kısma tuşu kullanılır. Aynı işlem ses kısma tuşu ve güç tuşu ile beraber yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz