Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

5GB’dan Haber Var!

5GB’dan Haber Var!
Bir Japon araştırma şirketi, 5G’den yaklaşık olarak 10 kat performanslı ve hızlı bir kablosuz iletişim yapmaya yaran bir teknoloji tanıttı. Bu yeni teknoloji, 300 GHz bandını kullanıyor ve tek bir kanal üstünden saniyede 100 gigabit hıza yükselebiliyor.

5G’nin 2020 yılında kullanıma açılması bekleniyor. Fakat bu sırada yeni bir kablosuz iletişim teknolojisi konusunda da çalışmalar devam ediyor. Bunlardan biri ise bir Japon araştırma şirketi tarafından tanıtılmış olan yeni bir kablosuz iletişim teknolojisi. Ve bu teknoloji, 5G’den yaklaşık olarak 10 kat daha hızlı.

HABERİN DEVAMI

 

Bu yeni teknoloji, terahertz olarak bilinen 300 GHz bandını kullanan tek bir kanal üstünden en az 100 Gbps hızlara çıkabiliyor. 5G teknolojilerini kullanan bir frekans bantları ise en yüksek 39 GHz’e çıkabiliyor. Bu yeni teknoloji üzerinde yeni şeyler yapan ekip yetkilileri Hiroşima Üniversitesi, Ulusal Bilgi ve İletişim Teknolojisi Enstitüsü ve Panasonic firmasında olan araştırmacılar’da çalışıyor . Teknolojinin uygulamalı tanıtımı sırasında IC tabanlı vericiler, 275 GHz ile 450 GHz arasında değişen bir 25 GHz kanal kullandılar ve  saniyede 105 gigabitlik bir iletişim bağlantısı kurabildiler.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz