Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Ocak 2018

4K TV Nedir Fiyatı ve Özellikleri

4K TV Nedir Fiyatı ve Özellikleri

4K TV Nedir

Bir televizyon; 3840 x 2160 çözünürlüğünü destekliyorsa 4K televizyondur.

4K TV Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • 4K TV özellikle yayınları için alınan bir televizyon tipi olduğundan yayınları izleyebilmeniz elbette ki önem taşıyan en büyük etkendir. 4K TV yayınlarını izleyebilmek için ise önemli nokta uydunuzdur. Uydu alıcınız 2160p 50i özelliğinde ise 4K yayınları rahatlıkla izleyebilirsiniz. 50i yerine daha düşük bir uydu alıcısına sahipseniz birçok 4K yayınını izleyemezsiniz. Bunun için de 4K televizyon alacaklar öncelikle uydularını gözden geçirmelidirler.
HABERİN DEVAMI

Curved Yeni Kavisli Televizyonlar

  • Televizyon teknolojisi de gün geçtikçe ilerleyen bir teknolojiyi oluşturmaktadır. Teknolojinin son harikası televizyonların son geliş biçimi kavisli televizyonlardır. Televizyonlar eskiden düz bir dikdörtgen biçimindeydi. Ancak şimdi televizyonlara kavisli bir özellik kazandırılıyor. Televizyona kazandırılan kavisli özellik sayesinde de insan için ideal bir görüntü düzeyi oluşturulmuş oluyor. Kavisli televizyonlar ile hem daha geniş bir görüntü açınız olur, hem daha derin bir görüş açınız olur. Hem de daha gerçekçi bir izlenim meydana gelir.

Televizyonda HDR Teknolojisi Nedir?

  • HDR teknolojisini ilk olarak kameralarda gördük. Kameralarda görmüş olduğumuz HDR teknolojisi ise zamanla televizyonlara da işledi. HDR teknolojisine göre görüntüyü koyu mu, açık mı gibi kontrast değerlerinin incelenip, ayarlanmasından oluşmaktadır. HDR teknolojisi eskiden kameralardan daha iyi bir görünüm almamızı sağlarken, şimdilerde televizyonlardan daha iyi bir görüntü almamızı sağlamaktadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz