Web sitemize hoşgeldiniz, 10 Ocak 2018

4.5G Telefon Ayarları Yapmak ve 4.5G’ye Geçiş Yapmak

4.5G Telefon Ayarları Yapmak ve 4.5G’ye Geçiş Yapmak

Ülkemiz 1 Nisan gecesi Ulaştırma Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı ile bir yayın yaparak 3 operatör (Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone) ile 4.5G’ye resmen geçti. İnternet hızı resmen 10 kat arttı. Bir çok kişinin ifadesine göre de, 3G’de 5mbps olan hızları 50-60mbps’ye kadar yükseldi. 4.5g‘nin en fazla çeken bölgelerinde ise hız 200 ile 300mbps olarak geçtiği belirtiliyor. Fakat siz hala 3G‘de sıkışıp kaldınız ve hızı arttıramadınız mı?

İşte telefonunuzu veya diğer cihazlarınızı 4.5g’ye geçirmenin yapılışı!

Bir çok telefonda otomatik olarak LTE desteklenir. Bu yüzden herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Ama henüz hız artmadıysa, bunun 3 nedeni vardır.

HABERİN DEVAMI
  1. Sim kartınız 4.5g’ye uyumlu değildir. Bu yüzden 4.5g uyumlu simkartı ile değiştiriniz.
  2. 4.5g uyumlu paketiniz yoktur. Bu yüzden 4.5g uyumlu paketinizi operatörlerinizden temin edin.
  3. Telefonunuz 3G ayarındadır, bu yüzden operatör ayarlarından 3g seçeneğini LTE olarak değiştirin ve telefonunuzu önce uçak moduna alın, daha sonra yeniden başlatın ve telefon açıldıktan sonra uçak modunu kaldırın. Artık 4.5g hızına erişmiş olacaksınız.

4.5g 81 ilde sorunsuz çekmektedir. Fakat henüz yeni bir hizmet olduğu için, sadece bölgelerin merkezlerinde sorunsuz çekmektedir. Çalışmalar devam etmekte ve hız artmaya devam etmektedir.

[!] 4.5g’ye geçtik, sizde ne gibi değişmeler oldu?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz